فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ملک سلمان فرمان بررسی سریع علل حادثه منا را صادر کرد

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعوی روز پنجشنبه اعلام کرد، به مراجع ذیربط فرمان داده تا تحقیقات لازم برای کشف علل حادثه ازدحام جمعیت در منا را انجام داده، نتایج را در اسرع وقت ممکن به وی ابلاغ کنند.

  ملک سلمان همچنین مراتب تسلیت خالصانه خود به مناسبت حادثه جانگداز در منا را تقدیم کرد و گفت:" در پی حادثه ازدحام جمعیت در منا به شما و به خویشتن تسلیت می گویم"، خادم حرمین شریفین افزود:" به مراجع ذیربط دستور دادیم تا در برنامه‌های به اجرا گذاشته شده در موسم حج تجدید نظر شود."

  ملک سلمان تاکید کرد "خدمتگزاری به میهمانان خانه خدا موجب عزت و افتخار" اوست و در عین حال از مرزبانان میهن که با جان خود از وطن دفاع می‌کنند قدردانی کرد.

  ملک سلمان بن عبدالعزیز فرمانده کل نیروهای مسلح پادشاهی سعودی این سخنان را روز پنجشنبه در اثنای استقبال شماری از شاهزادگان، مفتی کل کشور سعودی، علما، روحانیون، میهمانان بلندپایه کشورهای عربی شورای همکاری خلیج، وزرا، فرماندهان یگان‌های نظامی و فرماندهان گروه‌های پیشاهنگ شرکت کننده در حج امسال که برای تبریک به وی به مناسبت عید سعید قربان در دیوان پادشاهی حضور یافتند ایراد کرد.

  ملک سلمان در سخنان خود ضمن تبریک عید سعید قربان و پس از تسلیت به مناسبت حادثه بامداد روز پنجشنبه به خانواده‌های قربانیان از درگاه خداوند عز و جل خواست آنان را در شمار شهیدان قرار دهد و به زخمی‌ها شفای عاجل عطا فرماید.

  پادشاه سعودی افزود به مراجع ذیربط فرمان داده تا ضمن بررسی علت این حادثه، نتایج به دست آمده را در اسرع وقت به وی ابلاغ کنند، بی آنکه وقفه‌ای در خدمات پر ارزشی که به میهمانان خانه خدا ارایه می‌کنند وارد شود، تا اینکه بتوانند مناسک را به راحتی و بدون سختی و با آرامش به انجام برسانند.

  ملک سلمان بن عبدالعزیز در ادامه گفت که گذشته از نتایج تحقیقات، مکانیزم و روش‌ کار در موسم حج هرگز متوقف نخواهد شد.

  خادم حرمین شریفین افزود:" به مراجع ذیربط دستور دادیم برنامه‌های اعمال شده، همه ترتیبات و مسئولیت‌های داده شده به موسسه‌های عامل در زمینه طواف و دیگر مراجع، همه تلاش‌های خود را برای بالا بردن سطح تنظیم و اداره سیر حجاج و مسیرهای حرکت آنان به آسانی و بطور آرام بازنگری کنند.

  پادشاه سعودی طی سخنان خود تاکید کرد که همه موانع و مشکلات باید رفع شود تا میهمانان خانه خدا بتوانند مناسک حج را به راحتی و با اطمینان ادا کنند.

  ملک سلمان بن عبدالعزیز خاطر نشان کرد:" وظایف و مسئولیت‌هایمان برای خدمت به میهمانان خانه خدا بسیار سنگین است و این افتخاری است که مایه سربلندی ما است. از خداوند عز و جل می‌خواهیم تا همگی ما را در راه انجام این ماموریت عظیم و ارزشمند یاری دهد و موفق فرماید".

  پادشاه سعودی در بخش دیگری از سخنان خود به نظامیانی اشاره کرد که در جبهه‌ها در حال دفاع هستند و افزود:" در این مناسبت فرخنده نباید برادرانی را فراموش کنیم که با جان خود در حال دفاع از میهن خود هستند، شما و آنان پس از خداوند حامیان وطن و سپر نفوذناپذیر آن هستید، میهنتان از اقدامات و دفاع قهرمانانه شما و از خودگذشتگی‌هایتان در راه دفاع از مرزها و حفظ حاکمیت میهنی قدردانی می‌کند، اعمال سرافرازانه شما مدال‌های افتخارآمیز شما و میهن شماست، میهنی که به قهرمانی‌هایتان افتخار می‌کند، خداوند به شما برکت عنایت فرماید، ای مردان وفادار و ای مرزبانان صادق و ای فرزندان مردان نستوهی که در ورای رهبر وحدت‌بخش میهن، ملک عبدالعزیز که رحمت خدا بر وی و بر آن دلاوران باد، به حرکت در آمدند. و ما به یاری خدا، تاکید می‌کنیم که در راهی که آنان برای دفاع از دین و وطن در برابر طمع‌ورزان و نیرنگ‌کاران و فسادگران گام برداشتند حرکت خواهیم کرد."

  ملک سلمان بن عبدالعزیز در پایان سخنان خود به مناسبت عید سعید قربان خطاب به حاضرین گفت:" در چنین روز مبارکی یاد شهدایی که جان‌های خود را در راه خدا و برای دفاع از دین و میهن ارزانی داشته، شجاعانه و قهرمانانه در کنار برادرانشان در ائتلاف به فراخوان دفاع از دولت قانونی یمن و ملت عزیز این کشور پاسخ مثبت دادند، گرامی می‌داریم."

  خادم حرمین شریفین برای شادی روح آنان به درگاه خداوند دعا کرد و گفت:" خداوند آنان را قرین رحمت بی‌دریغ خود کرده، در بهشت برین خود و در منزلگاه صدیقین، شهدا و صالحین جای داده، فرزندان زخمی ما را شفای عاجل عطا فرماید، میهنمان را حفط کند و نعمت امنیت و ثبات را در آن مستدام بدارد."

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران