فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ملک سلمان: به دست‌های پنهان اجازه خرابکاری نمی‌دهیم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز بر تلاش پادشاهی سعودی برای گردهم آوردن مسلمانان و عدم اجازه خرابکاری به دست‌های پنهان، تاکید کرد.

  ملک سلمان در مراسم دیدار سالانه با رهبران کشورهای اسلامی، شخصیت‌های برجسته مسلمان، مهمانان و روسای هیئت‌ها و دفاتر امور حجاج گفت: «ما از پایگاه مسئولیت عربی و اسلامی‌مان و از جایگاه نقش منطقه‌ای و جهانی پادشاهی عربی سعودی، تاکید می‌کنیم که برای گرهمایی و وحدت عربی و اسلامی تلاش می‌کنیم و به دست‌های پنهان اجازه خرابکاری در مسیر این هدف را نمی‌دهیم. ما با برادرانمان در حمایت از تلاش‌های عربی و اسلامی برای خیر و ثبات همکاری می‌کنیم.»

  او افزود: «امروز روز عید اکبر است.. روز قربانی.. بزرگترین روز نزد خداوند عز وجل. در این روز حجاج، حجشان را به پایان می‌رسانند و خداوند گناهانشان را می‌بخشد و همچون روزی می‌شوند که مادرانشان آن‌ها را به دنیا آوردند. خدا را سپاس می‌گوییم که حج را فرصتی بزرگ برای انسان قرار داد تا با آن زندگی جدیدی آغاز کند و آن‌ را با تقوای خداوند و عمل برای رضایت او آباد کند. پادشاهی سعودی به شرف بزرگی که خداوند در خدمت حرمین شریفین و زائرانشان به آن ارزانی کرده، افتخار می‌کند.»

  او خاطرنشان کرد: «اسلام دین برابری، صلح، رحمت، عدالت و احسان است. دینی است که به خیر و صلاح در زندگی فرا می‌خواند. از حبیبمان مصطفی که درود خداوند بر او باد، آموختیم که بهترین مردم کسی است که دست، زبان و صورت خود را برای خیر مردم و احسان به آن‌ها به کار گیرد، و مسلمان کسی است که مسلمانان از دست و زبانش در امان باشند. در این مسیر گام بر می‌داریم و اعمالمان را سمت و سو می‌دهیم و از خداوند توفیق طلب می‌کنیم.»

  ملک سلمان سخنان خود را اینگونه پایان داد: «بار دیگر در محل فرود وحی و وطن خاتم پیامبری، به شما خوش‌آمد می‌گوییم. ما در پادشاهی عربی سعودی که خدواند شرف خدمت حرمین شریفین و زائرانش را به ما داده، خود و امکانات رهبری، دولت و مردم را برای آسودگی مهمانان خدا و امنیت و سلامتشان وقف کردیم.

  از خداوند می‌خواهیم این مناسبت بزرگ را بر امت اسلامی در بهترین حال تکرار کرده، کشور و امت عربی و اسلامی را حفظ کرده و امنیت و ثبات را در جهانمان حاکم کند. از خداوند می‌خواهیم که از هر کس به ندای حج لبیک گفت اعمالش را بپذیرد و پاک از گناهان همچون روز زاده شدنش به موطنش باز گردد. از خداوند می‌خواهیم تمام حجاج خانه‌اش را سلامت به کشورهایشان باز گرداند.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران