فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اردوغان: اسد می تواند در مرحله انتقالی حضور داشته باشد

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، که همیشه خواستار برکناری رئيس جمهوری سوریه از قدرت بود، روز پنج شنبه 24 سپتامبر، اعلام کرد که اسد می‌تواند در چارچوب حل بحران سوریه، بخشی از مرحله انتقالی باشد.

  اردوغان در پاسخ به سوالی درباره راه حل بحران سوریه گفت :« مرحله انتقالی می تواند بدون اسد و می تواند با حضور او صورت گیرد.»

  او در برابر روزنامه‌نگاران تاکید کرد که کسی نمی تواند آینده‌ای برای اسد در سوریه در نظر بگیرد، محال است سوری ها دیکتاوری که 350 هزار نفر را به قتل رسانده است، بپذیرند.»

  اظهارات جدید اردوغان، تغییراتی در موضع ترکیه نسبت به رئیس جمهوری سوریه را نشان می دهد، پیش از ترکیه چند کشور غربی، از جمله ایالات متحده آمریکا و بریتانیا نیز، نسبت به رژیم سوریه تغییر مواضع دادند.

  جان کری وزیر خارجه آمریکا، روز شنبه گذشته اعلام کرد که، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه باید از قدرت برود، اما زمان رفتنش در جریان مذاکرات مشخص می‌شود. همچنین وزیر خارجه بریتانیا نیز، اظهارات مشابهی را بیان داشته است.

  از سوی دیگر، انجلا مرکل، صدر اعظم آلمان نیز، در اظهاراتی خواهان شرکت دادن اسد در گفت‌وگوهای یافتن راه حل برای بحران سوریه شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران