فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آمادگی نظامی نیروهای مقاومت و ائتلاف برای کنترل كامل مآرب

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  همزمان با اعلام آمادگی نظامی نیروهای ائتلاف عربی برای پاکسازی کامل استان مارب از وجود کودتگران حوثی، جنگنده‌های ائتلاف، یک اردوگاه پلیس نظامی نیروهای صالح و گردان 1 نیروی زرهی پادگان «الحفا» در کوه نقم در نزدیکی صنعا را بمباران کردند.

  این در حالی است که نیروهای مقاومت مردمی و ارتش ملی برای بازگرداندن بخش‌های «بیحان» و «حریت» در روند کنترل کامل مارب، در حال آماده باش هستند.

  ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن طی درگیری با شبه‌نظامیان حوثی و صالح، تپه «الدفاع» را به کنترل خود در آورده و ده‌ها تن از حوثی‌ها را به اسارت در آوردند. در این عملیات مقاومت مردمی تعداد زیادی وسایل نقلیه و تجهیزات نظامی حوثی‌ها را منهدم کرد.

  در همین حال «الجفينه» و «الدشوش» واقع در منطقه استراتژیک «صراویح» شاهد درگیرهای شدید میان نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی بود.

  نیروهای مردمی و ارتش ملی با استفاده از پوشش هوایی هلیکوپترهای آپاچی، ضربات سنگینی به حوثی و نیروهای صالح وارد کردند. در این عملیات، مواضع حوثی 15 بار مورد حملات موشکی هلیکوپترهای آپاچی قرار گرفت.

  از سوی دیگر منابع مقاومت مردمی یمن از گلوله باران مناطق مسکونی شهر تعز توسط حوثی‌ها خبر دادند. این گروه در تلافی شکست‌های پی در پی در جبهه‌های نبرد در مارب، صراویح و پیشتر در عدن، مناطق مسکونی شهر تعز را با اسلحه سنگین از قبیل موشک‌های کاتیوشا و توپخانه مورد حمله قرار دادند. در این میان ده‌ها تن از غیرنظامیان از جمله شماری زن و کودک کشته شدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران