فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سفارت آمریکا درعراق 2 سوء قصد به جان عبادی را خنثی کرد

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  یک مقام ارشد عراقی روز سه شنبه 22 سپتامبر فاش کرد که سفارت آمریکا در بغداد با درز اطلاعاتی به مسئولان امنیتی عراق تاکنون سه بار طرح توطئه برای ترور حیدر عبادی نخست وزیر این کشور را خنثی کرده است.

  این مقام ارشد عراقی در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه ای "شرق الاوسط" ، گفت:« اولین سوء قصد توسط سازمان های وابسته به خود حیدر عبادی بود. اما دومین سوء قصد توسط تعدادی از افسران عراق در منطقه "الخضراء" در بغداد روی داد که در رابطه با این سوء قصد چند تن از افسران دستگیر شدند».

  نخست وزیر عراق روز گذشته گفت: «اخیرا مطلع شدم که به خاطر اصلاحاتی که در داخل حکومت انجام می دهم برخی از سیاستمداران نزدیک تصمیم دارند علیه من کودتا کنند».

  وی تاکید کرد: «هیچ جایگزینی به غیر از اصلاحات برای خروج از وضعیت کنونی وجود ندارد. جایگزین اصلاحات هرج و مرج و دیکتاتوری است بنابرین ضروری است که روند اصلاحات در ساختار سیاسی عراق ادامه یابد».

  گفتنی است که حیدر عبادی نخست وزیر عراق طی ماه های گذشته اقدام به انجام اصلاحاتی محدود در سطح وزارتخانه های عراق کرد. از جمله اصلاحات وی که از سوی پارلمان عراق تایید و تصویب شد، لغو برخی پست های اضافی مانند کم کردن معاونان رئیس جمهوری و نخست وزیری و برخی مسئولان در وزارتخانه ها این کشور بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران