.
.
.

نخست‌وزیر بریتانیا به درخواست کودکی سوری ۱۰خانواده پناهجو را با خود به لندن برد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ديويد کامرون نخست وزیر بریتانیا ۱۰ خانواده پناهجوی سوری را از لبنان با خود به لندن برد. این اقدام با درخواست یک کودک ۸ ساله صورت گرفت.

به گزارش رسانه‌های لبنانی، دیوید کامرون که چند روز پیش از اردوگاه پناهجویان سوری در بقاع لبنان بازدید کرد، با یک کودک هشت ساله سوری که انگلیسی بلد بود به صحبت نشست. نخست وزیر بریتانیا از این کودک اوضاعش را جویا شد که این کودک پاسخ داد پدرش را از دست داده و هم اکنون با مادر و خواهرانش زندگی می‌کند.

در پایان این گفت‌وگو، کامرون از این کودک سوری پرسید که دوست دارد در زندگی‌اش چه کاری انجام دهد؟ کودک گفت: «دوست دارم به لندن بروم.»

کامرون تحت تاثیر قرار گرفت و از کاردار سفارت بریتانیا خواست اوراق این کودک و خانواده‌اش را برای سفر به بریتانیا آماده کند. کودک گفت:« ما تنها نیستیم، ۱۰خانواده از یک روستا هستیم و نیمی از کودکان یتم هستند و پدر و مادر ندارند.» نخست وزیر بریتانیا دستور داد تا این ۱۰خانواده طی چهل و هشت ساعت با هزینه دولت بریتانیا به لندن انتقال داده شوند، به آن‌ها اقامت دائم داده شود و آموزش و خدمات بهداشتی رایگان دریافت کنند.

بدین ترتیب سفارت بریتانیا در لبنان اقدام خود را آغاز کرد و این ۱۰خانواده‌ را به فرودگاه رفیق حریری بیروت منتقل کرد. از آن‌ها خواسته شد که وسایلشان را همراه خودشان نبرند. هنگام رسیدن این خانواده‌ها به لندن، تیمی از اداره مهاجرت در انتظارشان بود که آن‌ها را برای اسکان به ساختمانی برد. آن‌ها همچنین معاینه پزشکی شدند و لباس لازم در اختیارشان قرار گرفت.