.
.
.

یمن..بمباران شدید مواضع حوثی ها در صنعا و حومه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مواضع شبه نظامیان حوثی در صنعا و حومه پایتخت یمن، بامداد روز پنج شنبه 17 سپتامبر هدف حملات هوایی ائتلاف عربی قرار گرفت. انبارهای سلاح در پادگان سواد حزیز که در کنترل شبه نظامیان حوثی و نیروهای صالح است، و نیز پادگان ضبوه در جنوب صنعا، و پادگان الحلفاء در شرق پایتخت یمن از جمله اهدافی است که توسط جنگنده های ائتلاف عربی بمباران شد.

بر اساس گزارش العربیه، جنگنده های ائتلاف همچنین مواضع و مخازن سلاح وابسته به حوثی ها در شهر الثوره، قصر الشباب، دانشکده نظامی و تلویزیون وابسته به کودتاچیان در منطقه الجراف در شمال صنعا را هدف قرار دادند.

همچنین شماری از منازل فرماندهان نظامی وابسته به کودتاچیان از جمله منزل سرهنگ ابراهیم الشامی، فرمانده نظامی حوثی ها، منزل سرتیپ یحی صالح پسر برادر رئيس جمهور برکنار شده، و منزل سرلشکر صالح الاحمر پسر برادر دیگر صالح در منطقه بیت معیاد بمباران شدند.

در شهر ذمار در 100 کیلومتری جنوب صنعا، جنگنده های ائتلاف مواضع نظامی شبه نظامیان از جمله پادگان پلیس نظامی مورد هدف قرار گرفت.

این در حالی است که منابع مقاومت مردمی و ارتش ملی، در مارب، از کشته شدن 25 نفر از شبه نظامیان حوثی و صالح در پی بمباران هوایی و توپخانه ای خبر دادند.

اما در تعز نیز، درگیری ها شدید میان نیروهای مقاومت مردمی و شبه نظامیان کودتاچی در منطقه القصر ادامه یافت. در پی این درگیری ها عناصر شبه نظامیان مجبور به فرار شدند.