.
.
.

امارات:1.1 میلیارد دلار به پناهندگان سوری کمک کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امارات متحده عربی روز چهارشنبه 16 سپتامبر اعلام کرد که تاکنون نزدیک به 1.1 میلیارد دلار به پناهندگان سوری و جنگ علیه داعش، کمک کرده است.

این آمار پس از آن ارائه می شود که دولت های خلیج از جمله امارات، به دلیل عدم پذیرش شماری از آوارگان سوری که به اروپا پناه می برند، مورد انتقاد قرار گرفته اند.

به گزارش العربیه، انور بن محمد قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات اعلام کرد که دولت امارات از جمله کشورهایی به شمار می رود که بیشترین کمک ها را به آوارگان سوری در داخل و کشورهای همسایه ارائه کرده است، چرا که مجموع کمک های این کشور از آغاز بحران تاکنون به 4 میليارد درهم امارات ( نزدیک به 1.1) میلیارد دولار رسیده است .

محمد قرقاش به خبرگزاری رسمی امارات گفته که 581.5 میلیون دلار از طریق هیئت کمک رسانی به پناهندگان سوری تقدیم شده است. او افزود که از سال 2011 تاکنون 167.8 میلیون دلار صرف مواد غذایی، و 88.1 میلیون دلار جهت برآورده کردن دیگر نیازهای پناهندگان استفاده شده است.

وزیر مشاور در امور خارجه امارات خاطرنشان کرد که 420 میلیون دلار برای مقابله با تروریست های داعش در سوریه و عراق و کمک به آورگان هزینه کرده است. وی افزود که مبالغ دیگری جهت تهیه خدمان پژشکی، آب ، آموزش و دیگر نیازها خرج شده است.

امارات متحده عربی از جمله کشورهای عضو ائتلاف بین المللی علیه داعش به شمار می رود.

بر اساس آمار رسمی امارات هم اکنون پذیرای 243.324 سوری است . از این تعداد 101.364 نفر پس از آغاز بحران سوریه در سال 2011 وارد امارات شده اند.