.
.
.

یمن...کشته شدن 30 شبه نظامی حوثی در استان تعز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع مقاومت مردمی یمن روز سه شنبه 15 سپتامبر اعلام کردند، در پی حمله نیروهای مقاومت مردمی به مواضع حوثی و صالح در استان تعز دست کم 30 تن از شبه نظامیان این گروه کشته شدند.

بنا به این گزارش درگیری ها میان نیروهای مقاومت مردمی و حوثی ها در مناطق حی الثعبات، البعراره، جوله القصر و الحصب در غرب تعز از شب گذشته آغاز و تا امروز همچنان ادامه دارد.

از سوی دیگر شبه نظامیان حوثی با گلوله باران مناطق مسکونی تعز بیش از 15 تن از مردم غیر نظامی را به قتل رساندند.

طبق این گزارش شبه نظامیان حوثی و صالح مناطق عصيفره، التحرير الأسفل، جبل جره وقلعه القاهره را با موشک کاتیوشا و توپخانه سنگین هدف قرار دادند که در نتیجه آن 15 غیر نظامی کشته شدند.

به گزارش منابع العربیه، هجوم گسترده حوثی ها به مناطق ثعبات، کلابه و جبل الوعش که با هدف تسخیر آنها صورت گرفته بود، با مقاومت مردمی با شکست مواجه شد. حوثی ها در این مناطق با تحمل خسارت های فراوان مجبور به عقب نشینی شدند.

این در حالی است که ارتش ملی یمن و مقاومت مردمی، در استان مارب، با برخورداری از حمایت واحدهایی از نیروهای ائتلاف عربی، عملیات نظامی فراگیری را در مناطق جفينه، فاو و ذات الراء واقع در جنوب غربی استان مارب آغاز کردند. این عملیات با هدف پایان دادن به حضور حوثی‌ها در استان مأرب و نزدیک‌تر شدن به صنعا برای آزادسازی کامل پایتخت از دست کودتاگران آغاز شده است.

ارتش و نیروهای ائتلاف عربی با استفاده از سلاح‌های سنگین تهاجمی مانند تانک، خودروهای مسلح به موشک‌انداز و هلیکوپترهای آپاچی، مواضع شبه‌نظامیان حوثی و صالح را مورد هجوم قرار داده و مناطق استراتژیک استان مارب را از کنترل آنها خارج کردند.