.
.
.

جابجایی شبه نظامیان حزب الله از درعا به غوطه برای دفاع از دمشق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی مخالفان سوری روز سه شنبه 15 سپتامبر اعلام کردند، ارتش اسد برای جلوگیری از شکست احتمالی نیروهایش در منطقه غوطه شرقی، در 3 کیلومتری دمشق پایتخت سوریه، شبه نظامیان حزب الله را از استان درعا به اطراف دمشق بویژه منطقه غوطه منتقل کرده است .

این منابع تاکید کردند که نیروهای رژیم اسد تعداد زیادی مهمات و چندین گردان از شبه نظامیان حزب الله لبنان را که در جبهه های دیگر با مخالفان می جنگیدند، به منطقه غوطه شرقی منتقل کردند.

طبق این گزارش دهها تانک از منطقه درعا و دهها خودروی نظامی حامل شبه نظامیان حزب الله و دیگر گروههای مسلح شیعی از منطقه زینب در شام و دیگر مناطق به سوی غوطه شرقی حرکت کردند.

این تحرکات نظامی نیروهای اسد و حزب الله لبنان پس از آن صورت می گیرد، که گروه «جیش الاسلام» ائتلاف متشکل از گروههای مسلح اسلامی برای حمله به مناطق اطراف دمشق بسیج عمومی اعلام کرده است.

این ائتلاف مسلح اسلامی از جوانان سوری که قدرت حمل سلاح را دارند خواسته است که به صفوف «جیش الاسلام» بپیوندند.

این در حالی است که درگیری شدید میان نیروهای اسد و مخالفان سوری در منطقه غوطه شرقی همچنان ادامه دارد.

این در گیری ها زمانی شدت گرفت که مخالفان توانستند سه کیلومتر از جاده بین المللی دمشق- حمص را به کنترل خود درآورند، کاری که باعث قطع شدن جاده ارتباطی پایتخت از ناحیه حرستا شده است.

در همین حال مخالفان سوری روز گذشته در یک عملیات غافلگیرانه با حمله به مواضع ارتش سوریه، مناطق کوهستانی در غوطه را به کنترل خود درآوردند.