فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ژنرال آلن: روس ها را زیر نظر داریم و راه حل در سوریه بدون اسد خواهد بود

  منبع: واشینگتن - نادیه البلبيسی

  ژنرال جان آلن، فرستاده ویژه اوباما به نیروهای ائتلاف علیه داعش، در یک مصاحبه اختصاصی با العربیه گفته است که ایالات متحده با هر گونه کمک نظامی به رژیم اسد مخالفت می کند و با دقت تحرکات و حضور نظامی روس ها در سوریه را زیر نظر دارد.

  آلن گفت:« انتقال مسالمت آمیز قدرت در سوریه بدون بشار اسد خواهد بود».

  فرستاده ویژه اوباما افزود:« ما تمام اوضاع را زیر نظر داریم با روس ها در باره انتقال مسالمت آمیز قدرت در سوریه در حال گفت وگو هستیم و خیلی آشکار نظرات خود را در مورد یافتن راه حل سیاسی و مسالمت آمیز برای بحران سوریه اعلام کردیم ما از ابتدای بحران اعلام کردیم که نظامی کردن مسئله سوریه به یک بحران انسانی در منطقه تبدیل خواهد شد».

  جان آلن در رابطه با جنگ ائتلاف بین المللی علیه داعش گفت:« این جنگ طولانی خواهد بود اما ائتلاف طی این مدت خیلی از اهداف خود را محقق کرد».

  آزادسازی شهر موصل

  ژنرال آلن در پاسخ به سوال گزارشگر العربیه در آمریکا درباره زمان آزاد سازی شهر موصل از دست داعش بدون تاکید بر زمان مشخص ، گفت:«آزادسازی شهر موصل در ماههای آینده صورت خواهد گرفت ».

  وی افزود:«می توانم بگویم آزاد سازی شهر موصل در عرض چند ماه دیگر صورت خواهد گرفت اما می خواهم خیلی دقیق باشم و جواب این سوال را می توانید از فرماندهی نظامی عراق بگیرید».

  وی در ادامه مصاحبه اش با العربیه اظهار داشت که زمان به نفع داعش نیست چرا که این گروه معمولا حکومت های ضعیف را مورد هدف قرار می دهد وحکومت عراق اکنون در حال قدرت گرفتن است.

  نماینده ویژه اوباما در نیروهای ائتلاف افزود:« رهبران و شیوخ عشایر عراق در مبارزه باد اعش نقش بسیار مهمی را در مبارزه باد اعش ایفا خواهند کرد و در آینده دیگر داعش یا القاعده نمی توانند در عراق رشد کنند».

  ژنرال آلن گفت:«داعش مناطق بسیار مهمی را از دست داد و دیگر قادر نیست مناطق از دست داده اش را بازپس گیرد درست است که مناطق دیگری را در دست دارد اما در نهایت شکست خواهد خورد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران