فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اسد طرح بریتانیا برای برکناری وی از قدرت پس از تشکیل دولت موقت را نپذیرفت

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  سایت روزنامه بریتانیایی گاردین روز شنبه 12 سپتامبر گزارش داد که بشار اسد، رئیس جمهور سوریه طرح بریتانیا برای برکناری وی از قدرت، 6 ماه پس از تشکیل دولت موقت در این کشور را نپذیرفت.

  عمران الزعبی وزیر اطلاع رسانی رژیم اسد به روزنامه گاردین گفته است:« چه کسی به وزیر خارجه بریتانیا اجازه داده است که به جای سوری ها مدت در قدرت باقی ماندن رئیس جمهوری شان را تعیین کند؟».

  زعبی گفت که بریتانیا با حمله به «تنها کشور درگیر با گروه دولت اسلامی و فشار به اسد برای برکناری از قدرت ، سیاستی «غیر عقلانی و غیر منطقی» را دنبال کرده است.

  بنا به گزارش روزنامه گاردین، ادامه بحران پناهجویان و بحث درباره کشته شدن دو عضو برجسته داعش توسط جنگنده های بریتانیایی، باعث شد تا فیلیپ هاموند وزیر خارجه بریتانیا تلاش دیپلماتیک بیشتری برای ایجاد تغییر در دمشق از خود نشان دهد.

  گاردین گفت که طرح دولت انتقالی در متن کنفرانس ژنو 2012 وجود دارد اما این برای نخستین بار است که مدت زمانی مشخص جهت برکناری اسد ذکر می شود.

  الزعبی گفت که مشکل پناهندگان را کشورهای اروپایی و آمریکایی باید تحمل کنند چرا که به گفته وی آنها با سیاست هایشان در منطقه باعث بوجود آمدن این بحران شده اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران