فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آیت الله سیستانی آزادی کارگران ترک ربوده شده را خواستار شد

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  دفتر آیت الله سید علی سیستانی در شهر نجف روز شنبه 12-9-2015 خواستار آزادی 18 تن از کارگران ترک ربوده شده و پایان دادن به اقداماتی شد که باعث از دست رفتن «هیبت دولت» و کشور عراق می شود.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع مسئول در دفتر آیت الله سیستانی همچنین دولت و نیروهای سیاسی عراق را به پشتیبانی و حمایت از نیروهای امنیتی دعوت کرد.

  در بیانیه ای که از سایت آیت الله سیستانی منتشر شده آمده است: «ما تاکید می کنیم که آزار و اذیت این افراد بی گناه که هیچ نقشی در حوادث منطقه ندارند، عملی غیراخلاقی و خلاف شرع و قانون می باشد و به شدت محکوم است لذا ما خواهان آزادی این افراد ربوده شده و پایان دادن به اقداماتی هستیم که باعث اهانت به دین حنیف اسلام و اعتبار کشور و دولت منتخب را زیر سوال می برد».

  سیستانی دولت عراق و نیروهای سیاسی را به حمایت از نیروهای امنیتی و عمل در راستای جلوگیری از تمامی اقدامات غیرقانونی دعوت کرد که به امنیت و ثبات کشور خدشه وارد می کند.

  گفتنی است گروهی مسلح با لباس نظامی دوم سپتامبر 2015 اقدام به ربودن 18 کارگر ترک از پروژه ورزشگاه المپیک در منطقه الحبیبیه واقع در شرق بغداد کردند .فرماندهی عملیات بغداد ازآغاز تحقیقات در این حادثه خبر داده بود. آیت الله سیستانی همچنین روز جمعه خواستار ادامه اصلاحات سیاسی در عراق شد.

  تبلیغات