.
.
.

موافقت دولت یمن با دور تازه ای از مذاکرات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت یمن شامگاه پنجشنبه 10-9-2015 با شرکت در گفت وگو و مذاکرات تازه در چارچوب قطعنامه های صادره از سوی شورای امنیت بویژه قطعنامه شماره 2216 موافقت کرد.

حکومت منصور هادی ضمن اعلام موافقت برای شرکت در مذاکرات جدید که قرار است با حضور فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن انجام گیرد، بر ضرورت اجرای کامل و بدون قید و شرط تمام قطعنامه های شورای امنیت در باره این کشور تاکید کرده است.

به گزارش تلویزیون العربیه، اعضای دولت یمن در نشستی که با حضور مشاوران سیاسی منصور هادی، کمیته سیاسی دولت و خالد بحاح نخست وزیر و معاون هادی برگزار شد با شرکت در گفت و گوها در راستای اجرای قطعنامه 2216 سازمان ملل با حضور حوثی ها و طرفداران علی عبدالله صالح رئیس مخلوع یمن، موافقت کردند.

گفتنی است که قطعنامه 2216 شورای امنیت سازمان ملل متحد، خواستار خروج بدون قید و شرط حوثی ها از شهرها و استانها و تخلیه موسسات ونهادهای نظامی دولتی که آن را طی هجوم مسلحانه به صنعا اشغال کرده اند، شده است.

دور تازه ای از مذاکرات پیش از عید قربان

طبق این گزارش قرار است شورای امنیت بیانیه مطبوعاتی جدیدی در باره بحران یمن صادر کند.در این بیانه که نسخه ای از پیش نویس آن به العربیه رسیده است،اعضای شورای امنیت از مذاکرات آتی بین طرف های یمنی استقبال کرده اند. در بیانیه همچنین از همه طرف های درگیر خواسته شده که بدون قید و شرط در مذاکرات شرکت کنند. این مذاکرات قرار است در مسقط پایتخت عمان برگزارشود.

عبدربه منصور هادی و اعضای دولت یمن از اسماعیل ولد الشیخ فرستاده سازمان ملل متحد به یمن، خواستند تا همه تلاش های خود را برای اجرای قطعنامه های شورای امنیت بکار گیرد.

اسماعیل ولد الشیخ که در حال حاضر برای رسیدن به راه حل سیاسی با طرف های یمنی در حال رایزنی است، بارها از عدم پایبندی حوثی ها به گفت وگوها انتقاد کرده است.

این در حالی است که طی شبانه روز گذشته در پی حملات نیروهای ائتلاف به مواضع حوثی شماری از فرماندهان این گروه کشته شدند
شاهدان عینی در صنعا می گویند شب گذشته انفجارهای شدید مناطق مختلف صنعا و اطراف آن را لرزاند.