.
.
.

فیلمبردار لگدپران مجارستانی و عذر بدتر از گناه وی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فیلمبردار مجاری برای نخستین بار پس از جنجال لگد زدن به یک پناهجوی سوری و فرزندش، به سخن درآمد و از کار زشتش عذرخواهی کرد، اما در عین حال او گفته که از خودش دفاع کرده است.

به گزارش العربیه، زن فیلم‌بردار مجارستانی به روزنامه Magyar Nemzet نامه‌ای نوشته و طی یک «عذرخواهی بدتر از گناه» گفته که در آن شرایط از خودش دفاع کرده است.

پیترا به دلیل این رفتار که برخی آن را نژادپرستانه‌ توصیف کرده‌اند، از کار در شبکه N1TV اخراج شده، درحالی که او تلاش می‌کند لگد زدن به مهاجر سوری و فرزندش را توجیه کند اما تصاویری دیگری نشان می‌دند که به یک دختربچه سوری مهاجری لگد می‌زند.

در نامه عذرخواهی او آمده :« من فیلمبردار بدون قلبی نیستم تا کودکان را لگد بزنم… مشغول فیلمبرداری بودم که صدها مهاجر حصار پلیس را درهم شکستند و شروع به دویدن کردند. یکی از آنان مستقیم به سوی من آمد و من ترسیدم و فکر کردم که مورد حمله قرار گرفته‌ام. در آن لحظه کنترل خود را از دست دادم و فکر کردم باید از خودم دفاع کنم».

او در عین حال نوشت:« احساس تاسف عمیق دارم و عذرخواهی می‌کنم». فیلمبردار برکنار شده مجارستانی افزود:« من یک زن هستم و مادر یک کودک، کارم را به دلیل یک تصمیم اشتباه از دست دادم.»

آنک وباکونی عضو کمیسیون حقوق بشر «مجارستان هلسنکی» در واکنش به نامه فیلمبردار لگدزن بر روی صفحه فیس بوک نوشته است: «تو با دست فیلمبرداری می‌کردی و با پایت انسان دیگری را آزار می‌دادی. … واقعا صحنه های تاثیر برانگیزی است»

به جز این فعال حقوق بشری، دیگران نیز بر روی صفحه فیس بوک Petra Laszlo Shame Wall که به این منظور تشکیل داده اند، رفتار این فیلمبردار زن را حتی پس از عذخواهی نکوهش کردند.