.
.
.

شبه نظامیان حوثی جنایت های داعشی در صنعا مرتکب می شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع مطلع در صنعا فاش کردند که شبه نظامیان حوثی به دستگیری های وسیعی در پایتخت یمن علیه فعالان، سیاستمداران و روزنامه نگاران مخالف خود، اقدام کردند.

بر اساس این منابع، گروه حوثی ها صدها جوان یمنی را به اتهام طرفداری یا عضو بودن در احزاب مخالف کودتاچیان و علی عبدالله صالح، دستگیر کرده اند.

شبه نظامیان حوثی نه تنها این فعالان را دستگیر کرده، بلکه وسایل شخصی بازداشت شدگان از جمله کامپیوتر، مدارک و اسناد را از منازلشان مصادره کرده اند.

محمد . ن.ع نوجوان 16ساله از اهالی منطقه الحسنینه در غرب پایتخت یمن، در گفت و گو با العربیه. نت اظهار داشت که شبه نظامیان حوثی، نصف شب برادر بزرگترش را به اتهام جاسوسی برای ائتلاف بازداشت کرده، لپ تاپ و برخی وسایل شخصی وی را مصادر کردند.

او می گوید کودتاچیان، طلا و مبلغی پول از منزلشان برده اند. به گفته این نوجوان یمنی، حوثی ها همچنین آنها را داعشی خطاب کرده و تهدید به مرگ کرده اند.

بر اساس برخی تحلیگران، دستگیری های وسیع حوثی ها در صنعا، پس از آن اتفاق افتاد که در روزهای اخیر، گزارش هایی درباره نزدیک شدن عملیات آزاد سازی پایتخت یمن، منتشر شده است.

یک تحلیگر که نخواست نامش فاش شود، گفت : «آنچه حوثی های حمایت شده از ایران، مرتکب می شوند، تاکنون هیچ گروه دیگری نه تنها در یمن بلکه در وحشی ترین مناطق آفریقایی، مرتکب نشده است.»

او افزود که رهایی مردم یمن، تنها از طریق آزاد سازی تمامی استان های این کشور، از جمله صنعا و تسلیم سلاح های سنگین و عقب نشینی حوثی ها به کوههای صعده و بازگشت دولت مشروع، به دست می آید.

این تحلیگر می گوید که حوثی ها حتی اگر با راه حل سیاسی موافقت کنند، آن تنها یک فریب و نیزنگ خواهد بود و فورا از آن سرپیچی می کنند چرا که آنها پیش از این تمامی تفاهمنامه ها را نقض کرده بودند.