.
.
.

برنامه آینه‌ها...ملک سلمان ویژگی‌های مرحله جدید را مشخص می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مشاری الذایدی نویسنده، مجری و یکی از چهره‌های رسانه‌ای سعودی در برنامه تلویزیونی « مرایا» (آینه‌ها) که از العربیه پخش می‌شود، به نقش ملک سلمان پادشاه سعودی در ترسیم سیاست‌های جدید ریاض و مشخص کردن خطوط استراتژی این کشور در مرحله حساس کنونی پرداخت .

وی در اين برنامه تحلیلی گفت:«پس از این‌که ملک سلمان به مقام پادشاهی رسید و اداره کشور را به دست گرفت و سپس پرچم توفان قاطعیت را بر افراشت، بدینسان کشور سعودی وارد مرحله جدیدی از تاریخ معاصر خود شد. ملک سلمان شرایط و ویژگی‌های این مرحله، نقش سعودی و حد و مرز دیگران را تعیین کرد. او با این تصمیم نه تنها راهکار جدیدی را در تاریخ این کشور ارایه داد، بلکه هیچ جایی برای شک و تردیدی نسبت به قدرت پادشاهی سعودی به همراهی اعراب و مسلمانان باقی نگذاشت».

وی در ادامه این برنامه افزود:« سعودی همواره در رویایی با بحران‌ها صبر و شکیبایی را بر خشونت و برخورد نظامی ترجیح می‌داد که این سیاست سعودی نتیجه ضعف یا ناتوانی نظامی نبود، بلکه صرفا ناشی از عقلانیت سیاسی این کشور در راستای حل و فصل بحران‌ها و نیز برای حفظ صلح و ادامه ثبات در منطقه بود. اما همانطور که مرحوم سعود الفصیل وزیر خارجه سابق سعودی گفته است، اگر ما را به جنگ کردن مجبور کنند برای آن آماده ایم، و امروز همه دنیا از تاثیر توان نظامی سعودی بر رویدادها آگاه شده است».

وی افزود:« "توفان قاطعیت" و سپس طرح‌های "بازگشت امید" و "نیزه طلایی" و نیز گسیل ارتش‌های عربی به یمن، پاسخ‌هایی از سوی سعودی به پرسش‌های ایران و دیگران بود. توفان قاطعیت سعودی، آذرخشی خیره کننده در شبی تاریک و پرچم عظمتی سترگ است که در شرایط ضعف سیاسی کشورهای عربی نمایان شد».

نیروهای نظامی سعودی شامل ارتش، گارد ملی، نیروهای امنیتی و مرزبانان این کشور همگی لیاقت و کارآیی خود را به اثبات رساندند و ثابت کردند که نه تنها در یمن بلکه در هر کجای دیگر قادر به واکنش موثر و سرنوشت‌ساز هستند. حال در نظر بگیرید اگر سعودی جلوی توطئه‌ها و نقش‌های ویرانگر ایران را در منطقه نمی گرفت، کدام کشور از عرب‌ها و مسلمان در برابر نظام عمامه‌داران خمینی حمایت کند».

پادشاهی عربی سعودی با رهبری جدید خود از خادم حرمین شریفین ملک سلمان گرفته تا محمد بن نایف، ولیعهد و وزیر کشور، و محمد بن سلمان وزیر دفاع، با قاطعیت کامل و با قدرت تمام در برابر خطراتی که متوجه امت عرب و مسلمان می‌باشد، ایستاده‌ است.

مردان قهرمان نیروهای مسلح، مرزبانان و نیروهای وزارت کشور با اهدای خون خود از توفان قاطعیت حمایت کردند. خون سعودی‌ها برای اهدافی مقدس ریخته شد تا این کشور بتواند از عزت و کرامت عرب‌ها و مسلمانان محافظت کند، زیرا عزت و توان سعودی همان عزت و توان عرب‌ها و مسلمانان است. دژی استوار است که اکنون در برابر ویرانگری لشکرهای وابسته به ایران ایستاده است، سنگ بنای مستحکم آن را پاشاهی سعودی از طریق توفان قاطعیت نهاده است.