.
.
.

یمن..نیروهای ائتلاف قرارگاه بزرگ حوثی‌ها در مارب را نابود کردند

ائتلاف، ارتش و مقاومت مردمی یمن برای جنگ زمینی آماده می شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نبرد شدید بین ارتش ملی یمن و شبه نظامیان حوثی و صالح در جبهه غربی مارب، به ویژه در جبهه الجفینه، به کشته شدن دهها نفر از شورشیان انجامید.

منابع نظامی از بمباران یک قرارگاه مهم شورشیان در جبهه الجفینه در غرب مارب توسط جنگنده های ائتلاف و نابودی کامل این قرارگاه خبر دادند.

همچنین جنگنده های ائتلاف به بمباران شدید قرارگاههای نظامی و امنیتی حوثی ها در صنعا، و جبل النهدین ادامه داده، و مواضع کوهستانی، قرارگاههای نیروهای ذخیره و پلیس و دفاع ضد هوایی آنها را درهم کوبیدند.

نیروهای ائتلاف هم اکنون به آماده سازی نیروهای خود ادامه می دهند، و ستاد ارتش یمن خبر از آمادگی 10 هزار نیرو برای مشارکت در آزادسازی استانهای مارب، الجوف و صعده و حرکت به سوی صنعا خبر داد.

استان مارب اکنون در کانون فعالیتهای نظامی نیروهای ائتلاف قرار دارد، تا از این طریق عملیات آزادسازی صنعا، پایتخت یمن و دیگر استانهای این کشور از دست شورشیان حوثی به اجرا گذاشته شود.

توانمندسازی نیروها شامل اعزام صدها خودروی زرهی، تانک، موشک انداز، نفربر زرهی و هلی کوپترهای آپاچی و همچنین اعزام نیروهای بیشتر به جبهه مارب است. هدف از این آماده سازی آزادسازی استانهای مارب، الجوف و صعده و در نهایت حرکت به سوی صنعا است.

بر اساس آخرین گزارشها، دهها نفربر زرهی در حال پیشروی به سوی جبهه الجفینه در مارب است و همچنین قرارگاه صحن الجن برای عملیات مارب در آماده باش کامل می باشد.

ارتش یمن در جبهه الجوف از آمادگی بیش از 10 هزار نیروی نظامی برای آزادسازی این استان و پیشروی به سوی صعده و در نهایت آزادسازی صنعا خبر می دهد.