.
.
.

کشته شدن 29 تروریست در شمال صحرای سینا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مصر روز سه شنبه 8-9-2015 از آغاز عملیات نظامی گسترده علیه «گروه های تروریستی » در مناطق رفح، شیخ زوید و العریش در شمال سینا، خبر داد.

عملیات نظامی مشترک نیروهای پلیس و ارتش مصر که با رمز«حق شهید» آغاز شده است، با هدف از بین بردن گروه های تروریستی در صحرای سینا و پاکسازی کامل این منطقه از آنها صورت می گیرد.

به گفته منابع نظامی مصری در اولین روز آغاز این عملیات، 29 تروریست به دست ارتش مصر در سینا کشته شدند. علاوه بر آن مراکز تجمع آنها نیز کاملا تخریب و تعدادی خودرو و کامیون نقل اسلحه نیز منهدم شد.

در همین حال فرماندهی کل نیروهای مسلح ارتش مصر با انتشار بیانیه ای از کشته شدن یک افسر و یک سرباز و زخمی شدن چهار نفر دیگر، بر اثر لانفجار یک بمب کنار جاده ای خبر داد.

این انفجار در مصیر یک نفربر ارتش در نزدیکی یکی از پایگاه های مرزی اتفاق افتاد.

ارتش مصر گروه تروریستی « انصار بيت المقدس» که اخیرا با گروه داعش بیعت کرد را به دست داشتن در این عملیات تروریستی متهم کرد.

صحرای سینا از زمان برکناری محمد مرسی رئیس جمهور سابق مصر توسط ارتش شاهد حملات مسلحانه گروههای اسلامی تندرو علیه سربازان این کشور بوده است.

ارتش مصر در نظر دارد که منطقه صحرای سینا را به طور کامل از گروههای تروریستی پاکسازی کند به همین دلیل تاکنون چندین عملیات نظامی علیه این گروهها در این مناطق انجام داده است.