.
.
.

ائتلاف عربی برای نبرد آزادسازی صنعا آماده می شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روز گذشته و امروز یمن شاهد اعزام گسترده نیروهای زمینی ائتلاف عربی برای بازگرداندن مشروعیت قانونی و آزاد سازی صنعا از چنگ شبه نظامیان حوثی و عبدالله صالح بود.

گزارشگر تلویزیون العربیه در یمن، روز سه شنبه از ورود بی سابقه شمار زیادی از نیروهای زمینی سعودی، امارات متحده عربی و قطر به استان مارب به منظور آماده شدن برای نبرد آزاد سازی صنعا خبر داده است.

طبق این گزارش 6 هزار سرباز سودانی نیز قرار است از خرطوم به یمن اعزام شوند تا با پیوستن به نیروهای ائتلاف عربی، در عملیات آزاد سازی صنعا از چنگ حوثی ها و عبدالله صالح شرکت کنند.

منابع العربیه از اعزام نیروی زمینی مصری و کویتی به یمن نیز خبر داده اند.

به گزارش روزنامه «الشرق الاوسط» به نقل از منابع نیروهای مشترک، متشکل از ائتلاف عربی و ارتش ملی یمن که در استان مارب در شرق صنعا مستقر هستند، روزهای آینده یمن شاهد ورود نیروهای ائتلاف به مناطق دیگری از این کشور خواهد بود. این نیروها برای پشتیبانی لجستیکی از عملیات های نظامی برای آزاد سازی صنعا استفاده می شود.

در همین حال روز گذشته سرلشکر العسیری سخنگوی وزارت دفاع پادشاهی سعودی اعلام کرد که نیروهای ائتلاف عربی عملیات خود را از عدن به شهرهای تعز و مارب متمرکز کرده اند .

کارشناسان معتقدند که پس از مارب نیروهای ائتلاف به صنعا حمله خواهند کرد.

طبق این گزارش علاوه بر نیروهای سعودی، اماراتی و دیگر کشورهای ائتلاف عربی که در ماموریت آزاد سازی مناطق مختلفی در یمن از چنگ حوثی ها نقش ایفا کردند، در عملیات آزاد سازی صنعا شرکت خواهند کرد.

قرار است نیروهای مصر، سعودی ، امارات، کویت، قطر، بحرین و سودان در این عملیات گسترده آزادسازی صنعا شرکت کنند.