.
.
.

منابع العربیه: آغاز عملیات آزادسازی صنعا در 3 روز آینده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی به العربیه گفته اند، انتظار می رود که در ظرف سه روز آینده، عملیات آزاد سازی صنعا پایتخت یمن آغاز شود. در همین حال جنگنده های ائتلاف با حمله به مواضع حوثی ها در صنعا، صعده و تعز به کودتاچیان، خسارت های فراوانی وارد کردند.

نیروی هوایی ائتلاف، پادگان لشکر یک در صنعا، پادگان تعمیر و نگهداری و همچنین چندین موضع در نواحی شهر صعده، را مورد هدف خود قرار داد.

شهر تعز همچنان شاهد تشدید حملات نیروی هوایی ائتلاف عربی بود. این حملات باعث کشته شدن 40 تن از عناصر حوثی و صالح شد. هم اکنون در گیری ها میان نیروهای مقاومت مردمی و کودتاچیان در خیابان های اربعین، حصب و الزنقل، ادامه دارد.

مارب همچنین در آمادگی نظامی به سر می برد ، در عین حال درگیری های "المخدره" و "الجفینه" ادامه دارد. بر اساس این گزارش، نیروهای مقاومت مردمی و ارتش در این درگیری ها پیشرفت هایی "نسبی" داشته اند. آنها مقادیر زیادی اسلحه و مهمات متعلق به نیروهای حوثی و صالح را به غنیمت گرفتند. جنگنده های ائتلاف نیز با انجام چندین حمله، برخی مواضع شبه نظامیان در صنعا و مارب را ویران کردند.

در این میان، رئیس ستاد ارتش و وزیر کشور یمن برای بازدید از مقدار آمادگی نیروها و اراده آنها برای آزاد سازی صنعا از دست کودتاچیان، از چندین واحد نظامی در مارب دیدار کرد. کودتاچیان در روزهای پیش حملات گسترده ای جهت دستگیری افراد در بعضی مناطق پایتخت، آغاز کردند.

در چارچوب آماده سازی برای آزادسازی دیگر استان های یمن، مقاومت مردمی در این کشور، یک پادگان در منطقه رویک شرق در استان جوف، افتتاح کردند. این پادگان به منظور آموزش عناصر مقاومت مردمی است.

در ادامه سلسله شکست های شبه نظامیان حوثی برای هدف قرار دادن خاک سعودی، یک موشک اسکاد در هنگام شلیک از پایگاه نظامی دیلمی، با مشکل روبرو شد و در خود پایگاه سقوط کرد.

در همین حال خبرنگار العربیه گزارش داد ، جنگنده های ائتلاف مواضع حوثی ها و نیروهای صالح در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری در تعز، را بمباران کردند.