.
.
.

وزیر کشور لبنان: اجازه تحصن در نهادهای دولتی را نمی دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نهاد مشنوق، وزیر کشور لبنان، روز چهارشنبه 2 سپتامبر تاکید کرد که اجازه تحصن در نهادهای رسمی را نخواهد داد و در صورت نیاز با زور، تجمع کنندگان در نهادهای دولتی را متفرق خواهند کرد.

به گزارش العربیه، المشنوق نسبت به استفاده بیش از حد از زور در روز 22 اوت، اعتراف کرد اما در عین حال گفت که هیچ یک از معترضان زخمی نشده است. او تاکید کرد که در ده روز گذشته، هیچگاه به سمت تظاهر کنندگان تیراندازی نشده است، و تنها شلیک هوایی شده است.

وی فاش کرد که دو افسر پلیس به شورای تنبیه ارسال خواهند شد. همچنین 6 نظامی دیگر توبیخ می شوند.

وی با اشاره به اینکه یک کشور عربی، در این اعتراضات دست دارد، گفته که وزارت کشور تنها 18 نفر از جمله یک سودانی و یک سوری را دستگیر کرده است. او گفت که چهار نفر از بازداشت شدگان، به مواد مخدر معتاد هستند.

گفتنی است که کمپین، «بدنا نحاسب» به برگزاری تجمع اعتراضی در میدان« ریاض الصلح» فراخوان داده است. این تجمع قرار است در اعتراض به وضعیت بحرانی خدمات عمومی و فساد، از ساعت شش بعد از ظهر به وقت محلی بیروت آغاز شود.

تظاهرات اخیر در بیروت در اعتراض به بحران انباشت زباله در خیابانهای این شهر آغاز شد، اما کم کم و در پی برخوردهایی که میان معترضان و نیروهای امنیتی در محوطه نخست وزیری صورت گرفت، شعارهای سیاسی از سوی معترضان هم مطرح شد.

نیروهای امنیتی لبنان بعد از ظهر روز سه شنبه، با یورش به وزارت محیط زیست لبنان، معترضانی که این وزاتخانه را از ساعتهای ظهر اشغال کرده بودند، بیرون راندند. آنها خواستار استعفای محمد المشتوق وزیر محیط زیست لبنان شده بودند.