.
.
.

بحث در آمریکا درباره همکاری با جبهه النصره علیه داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

واشنگتن اظهارات ژنرال دیوید پترائوس، رئيس پیشین سازمان سیا، درباره استفاده از عناصر جبهه النصره در جنگ علیه داعش را تکذیب کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که این کشور به همکاری با افراد وابسته به گروهی که یکی از شاخه های القاعده در سوریه به شمار می آیند، فکر نمی کند.

در همین حال روزنامه «واشنگتن پست» گزارش داد که سازمان سیا و نیروهای ویژه آمریکا به طور مشترک، عملیات نظامی علیه داعش در سوریه انجام می دهند.

واشنگتن پست، به نقل از مقامات آمریکایی نوشته که این عملیات با هدف ترور رهبران داعش صورت می گیرد.

این روزنامه به موفقیت آمیز بودن یکی از این عملیات اشاره کرد و نوشته که نیروهای آمریکایی هفته پیش توانستند «جنید حسین» بریتانیایی را که در شبکه های اجتماعی برای داعش تبلیغ و فعالیت های این گروه را منتشر می کرد، در نزدیکی الرقه به قتل برسانند.

دیوید پترائوس رئيس پیشین سازمان سیا، روز سه شنبه گفته که واشنگتن باید برای پیوستن برخی جنگجویان گروه النصره، به ائتلاف ضد داعش در سوریه تلاش کند.

پترائوس که فرمانده نیروهای آمریکایی در عراق نیز بود، در گفت و گو با شبکه خبری «سی ان ان» اظهار داشت:« در هر شرایطی نباید به فکر پیوستن النصره وابسته به القاعده علیه داعش شد.»

او در عین حال گفت که برخی از عناصر النصره با انگیزه های فرصت طلبانه به این گروه پیوستند و نه با انگیزه های ایدئولوژیک. بنابر این آمریکا می تواند این جنگجویان را که آماده جدا شدن از النصره هستند، به مخالفان معتدل، جذب کند.