فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • الوود: امارات و بریتانیا همکاران استراتژیک در منطقه هستند

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  توبیاس الوود، وزیر بریتانیا در امور خاورمیانه و شمال آفریقا، روز چهارشنبه 2 سپتامبر گفت امارات و بریتانیا همکار استراتژیک در منطقه خاورمیانه هستند و این همکاری برای نسلهای آینده ادامه خواهد داشت.

  الوود که برای شرکت در اجلاس کمیسیون مشترک امارات-بریتانیا به ابوظبی، پایتخت امارت سفر کرده گفت امارات یک عضو فعال در جامعه بین المللی و یک متحد کلیدی بریتانیا در جنگ علیه تروریسم و افراطیگری خشونتبار است.

  الوود در گفتگو با روزنامه دنشنال امارات افزود: "از زمان عضویت من در مجلس نمایندگان بریتانیا، بارها به کشور امارات سفر کرده ام، و شاهد مهمانوازی اماراتی ها و پیوندهای مشترک بین دو کشور بوده ام. امنیت منطقه ای برای رشد پیوندهای ما در زمینه انرژی، دفاع، بهداشت و آموزش و پرورش بسیار مهم است."

  الوود افزود: "امنیت شما، امنیت ماست، رفاه شما رفاه ما، و ثبات شما ثبات ما می باشد."

  نماینده مجلس بریتانیا در ادامه گفت: "تعهد ما به منطقه در حال گسترش است. حضور نظامیان بریتانیا در جنگ با افراطیگری چشم گیر است. نیروهای ما جایگاه دوم در بمباران مواضع داعش در عراق، و جایگاه دوم در تجسس و اطلاعات را دارند. ما به نیروهای عراق و پیشمرگه های کردستان آموزش نظامی می دهیم، و اولین گروه نیروهای سوری که ما آموزش داده ایم، اکنون در آن کشور مستقر هستند."

  "من تاکید می کنم که در پی بازگشایی سفارت بریتانیا در تهران، بدون تردید تعهدات ما برای امنیت و ثبات منطقه افزایش می یابد. ما در کنار متحدان خود در خلیج قرار داریم و با آنها در جلوگیری از مداخله ها در امور داخلی کشورها همکاری خواهیم کرد."

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران