.
.
.

آغاز عملیات مشترک CIA و نیروهای ویژه آمریکا علیه فرماندهان داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه واشینگتن پست سه شنبه ۱ سپتامر نوشت که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا CIA و فرماندهی نیروهای ویژه نظامی این کشور، عملیات مشترکی علیه فرماندهان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در سوریه به اجرا می‌گذارند.

این روزنامه به نقل از مسئولان آمریکایی که آن‌ها را «بلندپایه» توصیف کرده، نوشت که عملیات CIA و نیروهای ویژه آمریکا، در پی «هدف قرار دادن و ترور فرماندهان این گروه جهادی است و از عملیات هوایی ائتلاف بین‌الملل جدا است.»

این گزارش افزوده است که یکی از این عملیات هفته گذشته موفق به کشتن «جنید حسین» شهروند بریتانیا که اقدام به نشر تبلیغات داعش در شبکه های اجتماعی می‌کرد، شد. او در حمله‌ای نظامی در نزدیکی الرقه در شمال سوریه کشته شد.

به گفته مسئولان آمریکایی، CIA و مرکز مبارزه با تروریسم وابسته به آن «نقش گسترده‌ای در شناسایی هویت‌های فرماندهان گروه داعش» بر عهده گرفته‌اند.

روزنامه واشینگتن پست نوشته است که «مرکز مبارزه با تروریسم» وابسته به CIA و «فرماندهی عملیات مشترک»، دو «ابزار برتر» در دولت اوباما برای مبارزه با گروه‌های جهادی است.

بنا بر این گزارش، دولت اوباما به دنبال آن است که سازمان CIA بار دیگر به جای فعالیت‌های شبه‌نظامی، همچون عملیات ترور با هواپیماهای بدون سرنشین، بر فعالیت‌های اطلاعاتی تمرکز کند.