.
.
.

پیشمرگه‌های کُرد با حمایت هوایی ائتلاف، داعش را از ۷ روستا عقب راندند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رهبری ائتلاف بین‌المللی علیه گروه موسوم به داعش اعلام کرد که نیروهای پیشمرگه کُرد موفق شدند هفت روستا را در شمال عراق از شبه‌نظامیان داعش باز پیش بگیرند. این در حالی است جبهه‌های نبرد در رمادی و بیجی بدون تغییر باقی مانده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، فرماندهی ائتلاف بین‌الملل اعلام کرد که روز پنجشنبه ۲۸ اوت، نیروهای پیشمرگه موفق شدند با پشتیبانی هوایی ائتلاف، بیش از ۲۰۰ کیلومتر از مناطق جنوب کرکوک در نزدیکی شهر طوز را از شبه‌نظامیان داعش باز پس گیرند.

این بیانیه افزوده است که جنگنده‌های ائتلاف و هواپیماهای بدون سرنشینش ۲۵ حمله هوایی برای حمایت از نیروهای کُرد انجام دادند «به گونه‌ای که هفت روستا از کنترل شبه‌نظامیان داعش در آمد و خطوط مقدم نیروهای کُرد تقویت شد.»

اما برپایه گزارش پاتریک ریدر سخنگوی نیروهای آمریکایی در خاورمیانه، دیگر جبهه‌های نبرد با داعش همچنان بدون تغییر باقی مانده است.

به گفته ریدر، محمور استراتژیک میان بغداد و موصل، شاهد درگیری‌های شدید است و نیروهای عراقی به ادامه حضور خود در مواضعشان در پالایشگاه بیجی ادامه می‌دهند.

ریدرز افزود که «عراقی‌ها با چالش‌های سختی در بعضی مناطق مواجه‌اند اما در عین حال گروه داعش خود را تحت فشار می‌بیند و در حال از دست دادن نیروها و فرماندهان خود است.»