.
.
.

بزرگ‌ترین تجمع لبنانی‌ها در اعتراض به وضعیت بد خدمات و شرایط سیاسی کشور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

از ساعاتی پیش شهروندان لبنانی از شهرهای مختلف این کشور به بیروت سرازیر شده تا تظاهرات گسترده‌ای را در اعتراض به وضعیت بد خدمات و شرایط بغرنج سیاسی کشور برگزار کنند.

این تجمع که پیش‌بینی می‌شود یکی از گسترده‌ترین تجمعات اعتراضی مردم این کشور باشد، چندی پیش با اعتراض مردم بیروت به عدم جمع‌آوری زباله در این شهر آغاز شد و رفته رفته به اعتراض به وضعیت کلی اقتصادی و سیاسی این کشور انجامید.

در همین راستا وزیر کشور لبنان اعلام کرد که همه اقدات لازم برای حفط امنیت تظاهرکنندکان در برابر هرگونه تعدی اتخاذ شده است.

در تظاهرات امروز موج جدیدی از خواسته‌ها برای حساب‌خواهی از متهمین به فساد سیاسی و اقتصادی و نیز مسئولین تیراندازی به تظاهرکنندگان در هفته گذشته آغاز شده است. گفته شده مخالفت با سیستم فرقه‌ای در این کشور یکی از خواسته‌های برجسته تظاهرکنندگان خواهد بود.

فعالان مدنی لبنانی که کمپین «بوی گندتان در آمد» را انداخته‌اند، خواستار برگزاری این تجمع اعتراضی در پایتخت لبنان شده‌اند. آنها اعلام کردند که تیم‌هایی برای حفاظت از تظاهرات و جلوگیری از اقدامات خشونت‌آمیز پیش‌بینی کرده‌اند.

قرار است تظاهرکنندگان در منطقه‌ای ممتد از برابر وزارت کشور تا میدان شهدا واقع در مرکز بیروت تجمع کنند و صدای اعتراض خود را به گوش مسئولین برسانند.