.
.
.

«فلافل هسته‌ای» پشت پرده سفارت ایران در اسرائیل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فیلم کمدی اسرائیلی که به تنش هسته‌ای با ایران می‌پردازد و قرار است اکران آن دهم سپتامبر آینده آغاز شود، با نصب پلاکاردی بزرگ که از افتتاح قريب الوقوع سفارت ایران در تل‌آویو خبر می‌دهد، جنجال برانگیز شد.

بر روی این پلاکارد بزرگ نوشته شده بود: «به زودی سفارتخانه ایران در اسرائیل اینجا افتتاح می‌شود. بر روی این پلاکارد علاوه دو پرچم ایران و اسرائیل، یک شماره تلفن هم قرار داده شده بود.

«العربیه.نت» پیشتر خبری در همین زمینه با موضوع: «اقدام برخی فعالان در افتتاح سفارتخانه نمادین تهران در تل‌آویو» منتشر کرده بود.
سازندگان فیلم «اتومیک فلافل» (فلافل هسته‌ای) که با زبانی طنزآمیز، به نگرانی‌ها و تنش بر سر برنامه هسته‌ای ایران پرداخته‌اند، اعلام کردند که نصب پلاکارد کار آن‌ها است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سازندگان فیلم می‌گویند که پلاکارد، تبلیغاتی برای فیلم بلند به کارگردانی درور شائول است.

این فیلم کمدی، به تماسی فرضی میان دو دختر جوان ایرانی و اسرائیلی می‌پردازد که در دو شهر دارای سایت هسته‌ای ساکن هستند. این دو دختر اقدام به تبادل اسرار دولت‌های خود می‌کنند تا مانع از برخورد دو کشور برپایه خواسته نسل قدیمی کشورهایشان شوند.

کارگردان می‌گوید که فیلم طنز و سرگرم‌کننده است که با هدف «کاملا مسالمت‌آمیزی» ساخته شده است. آفراهام پیرشی تهیه کننده فیلم می‌گوید: «این کمدی افراط در روحیه نظامی‌گری را به سخره می‌گیرد.»