.
.
.

یمن.. کشته شدن 40 حوثی در پی حملات هوایی ائتلاف در مأرب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع دولتی در یمن روز جمعه 28 اوت، از کشته شدن نزدیک به 40 نفر از عناصر حوثی، در پی بمباران هوایی ائتلاف عربی در استان مأرب خبر دادند. نیروهای ائتلاف شب گذشته پادگان نظامی شبه‌نظامیان حوثی در منطقه جبلیه، میان استان مأرب و صنعا را هدف قرار داده اند.

به گزارش العربیه، در نتیجه این حملات، تجهیزات نظامی ارسالی حوثی‌ها از صنعا به مناطق درگیری در شمال و غرب استان مأرب، نابود شد.

منابع محلی، تاکید کردند که شبه‌نظامیان حوثی، مقادیری اسلحه از جمله توپخانه، و موشک کاتیوشا، به مناطق هیلان شمال، المشجح و العطیف، در شمال غرب مارب ارسال کرده اند.

این تحولات، همزمان با تشدید حملات هوایی نیروی هوایی ائتلاف، علیه مواضع و محل تجمع شورشیان حوثی در منطقه غرب مارب اتفاق افتاد. در جریان این حملات، خودروهای نظامی نابود و شماری از شبه‌نظامیان، کشته شدند.

از سوی دیگر، منابع مقاومت مردمی در مارب، از رسیدن تجهیزات سنگین نظامی از طریق گذرگاه الودیعه، جهت تقویت نیروهای مردمی و ارتش ملی در این منطقه خبر دادند.

در همین حال، نیروی هوایی ائتلاف عربی، راه‌های امدادرسانی حوثی‌ها میان صنعا و صعده از جمله مخازن سوخت و یک کاروان شامل 15 تانک را در منطقه الرحبی، منهدم کردند.

در استان إب نیز، نیروهای مردمی، شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای صالح را مجبور به عقب‌نشینی از منطقه وراف، کردند. در این درگیری شمار زیادی از حوثی‌ها کشته تجهیزات نظامی آنان مندم شد.

در دیگر مناطق یمن از جمله استان الحدیده و الربادی، درگیری ها به سود، نیروهای مردمی و ارتش ملی یمن، ادامه دارد.