.
.
.

وزیر دادگستری لبنان: حزب الله به دنبال نفوذ در تظاهرات است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اشرف ریفی وزیر دادگستری لبنان، تاکید کرد، یک گروه که به انجام فعالیت‌های غیر مسالمت‌آمیز شهرت دارد به «سرایا المقاومه"، وابسته به حزب الله لبنان نزدیک است، تلاش دارد تا با نفوذ در تظاهرات مردمی لبنان که با اعتراض به بحران زباله آغاز شد، سوار موج شده از آن بهره برداری کند. اعتراضات اخیر لبنان توسط جامعه مدنی در این کشور برگزار می‌شود.

ریفی تاکید کرد، «عدم تمرکز اداری» که در توافق طائف گنجانده شده، راه حلی برای شمار قابل توجهی از بحران‌های لبنان است. او بر لزوم تاسیس مجلس سنا در این کشور به منظور رهایی پارلمان از فرقه گرایی تاکید کرد.

در پی تظاهرات لبنانی‌ها که خواستار حل بحران زباله در بیروت و ارائه خدمات بیشتر شده‌اند، کابینه این کشور روز گذشته به ریاست «تمام سلام» نخست وزیر و بدون حضور وزرای جریان اصلاح و وزرای وابسته به حزب الله برگزار شد.

در زمانی که وزیران میشل عون و حزب الله، بر غیر قانونی بودن تصویب بخشنامه‌ها بدون حضور همه وزیران اصرار دارند، دیگر وزیران می‌گویند که تصویب بخشنامه‌های مهم و ضروری، باید حتی بدون حضور همه وزیران، به تصویب برسد .

پس از نشست کابینه، رمزی جریح وزیر اطلاع‌رسانی لبنان، بیانیه‌ای را قرائت کرد که در آن بر ادامه مذاکرات با دیگر وزیران جهت حضور آنها در جلسات و تحمل مسئولیت‌های مشترک تاکید شده است.

درباره بحران زباله‌، وزیر لبنانی اظهار داشت که ایده‌های جدیدی برای حل این مشکل از جمله با مشارکت شهرداری‌ها مورد بررسی قرار گرفته است.