.
.
.

نبرد سرنوشت‌ساز بازپس گیری پایتخت یمن ۸ هفته آینده آغاز می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ریاض یاسین وزیر امور خارجه یمن می‌گوید که نیروهای دولتی این کشور قصد دارند طی هشت هفته آینده عملیات خود را برای بازپس‌گیری صنعا از شبه‌نظامیان حوثی و متحدانشان یعنی نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح رئیس‌جمهوری مخلوع یمن آغاز کنند.

حدود یک سال است که صنعا با کمک نیروهای وفادار به صالح، به تصرف شبه‌نظامیان حوثی در آمده است.

ریاض یاسین در مصاحبه با خبرگزاری رویترز گفت: «نبرد صنعا انشاءالله طی هشت هفته دیگر آغاز خواهد شد. این نبرد به طور عملی اکنون آغاز شده است. مقاومت ملی در درون صنعا حضور دارد که اقدام‌های خود را آغاز کرده است. تحولات بسیاری روی خواهد داد که به بازپس گیری صنعا خواهد انجامید.»

حوثی‌ها از سپتامبر ۲۰۱۴ صنعا را به تصرف خود در آورده‌اند. احتمال می‌رود که شبه‌نظامیان حوثی برای ادامه تصرف پایتخت یمن، از خود سرسختی نشان دهند.

در هفته‌های اخیر حوثی‌ها از بسیاری از مناطقی که آن‌ها را تصرف کرده بودند، بیرون رانده شدند. همه جنوب یمن و در راس آن‌ها شهر عدن، از تصرف حوثی‌ها خارج شده‌اند.

نیروهای دولتی یمن و نیروهای مقاومت مردمی هوادار عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهوری این کشور، از پشتیبانی هوایی ائتلاف عربی به رهبری سعودی برخوردارند.

روزنامه فرا منطقه‌ای «الشرق الاوسط» یک منبع نظامی بلندپایه گزارش داده است که حدود ۵۰ تن از نیروهای ویژه سعودی برای آموزش نیروهای محلی، به عدن رسیده‌اند.