.
.
.

آگهی افتتاح سفارت ایران در اسراییل!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روز دوشنبه 24 اوت یک بیلبورد در شهر تل آویو، در کشور اسراییل، خبر از افتتاح سفارت ایران در این کشور در آینده نزدیک می‌دهد!

در این بیلبورد که به زبان عبری نوشته شده، ضمن نمایش پرچم دو کشور ایران و اسراییل آمده است: "به زودی در این مکان سفارت ایران در اسراییل افتتاح می شود. برای اطلاع بیشتر با شماره زیر تماس بگیرد."

پیش از این نیز در خبرها آمده بود که عده ای از فعالان اسراییلی سفارتخانه‌ای برای ایران در تل‌آویو افتتاح کرده‌اند.روزنامه اسرائیلی «ها آرتز» در نسخته انگلیسی اش، در ماه ژوئیه گذشته، عکسی از شماری از هنرمندان و فعالان جامعه مدنی اسرائیل منتشر کرده بود که پرچم «جمهوری اسلامی ایران» را در دست گرفته اند. آنها به این روزنامه گفته اند که قصد افتتاح سفارتی برای ایران در اسرائیل دارند.

روزنامه اسرائیلی نوشته است که هدف از این اقدام، نزدیک کردن میان دو کشور است؛ با تاکید بر آن چه «جنبه های مثبت در جمهوری اسلامی ایران» نامیده اند و همچنین «تصحیح تصویر منفی ترسیم شده توسط رسانه های اسرائیلی از نظام ایران».

فعالان اسراییلی گفته اند که یک «سفارتخانه نمادین» برای ایران برپا خواهند کرد که در آن آثار هنرمندان ایرانی را به نمایش خواهند گذاشت و مکانی برای میزبانی از اسرائیلی ها و ارائه غذاهای ایرانی نیز در آن، خواهند گنجاند. آن ها گفته اند که پرچم های رسمی ایران را در اماکن مختلفی از اسرائیل، برافراشته خواهند کرد.

پیش از انقلاب ایران، روابط سیاسی میان تهران و تل آویو، شبه علنی بود. دو کشور همچنین مبادلات تجاری و همکاری فنی و کشاورزی وسیع و علنی داشتند.