.
.
.

العبادی: از مشارکت مقامات سیاسی در تظاهرات علیه خود در تعجب هستم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حیدر العبادی نخست وزیر عراق، روز شنبه 22 اوت، نسبت به حضور مقامات سیاسی عراق در تظاهرات مردم این کشور علیه فساد، اظهار تعجب کرد و گفت :« این افراد می خواهند اوضاع را به نفع خود تغییر دهند، و معترضان را از اهدافشان منحرف کنند.»

به گزارش العربیه، العبادی در ویدیویی که دفتر رسانه ای نخست وزیر بر روی صفحه رسمی خود پخش کرده گفته است:« سیاست مدار چگونه به خیابان می رود، آیا او علیه خودش، تظاهرات می کند؟»

نخست وزیر عراق افزود:« درخواست هایی برای تغییر مسئولین وجود دارد و این حق شهروندان است. جناح های سیاسی در این مورد، باید مسئولیت خود را بپذیرند و از خود شجاعت نشان دهند .»

او در این ویدیوی گفت که «از جناح های سیاسی خواسته است، خود مبارزه با فساد را آغاز کنند و مسئولیت را بر عهده دیگران قرار ندهند. و اگر بخواهند مقامات غیر شایسته ای را تغییر دهند، راههای قانونی، انتخابات و باز کردن پرونده های فساد را در پیش گیرند.»

نخست وزیر عراق در ادامه خطاب به جناح سیاسی اظهار داشت:« اگر سیاست مداران ناتوانی هستید به ما بگویید ما همه شما را برکنار خواهیم کرد چرا که مردم عراق سیاست مداران ناتوان را نمی خواهد. »