.
.
.

کشتار جدید رژیم سوریه در شهر دوما 50 کشته و 200 مفقود بر جای نهاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش کمیته‌های هماهنگی محلی سوریه در پی آخرین حملات هوایی رژیم بشار اسد به منطقه دوما در حومه دمشق پایتخت این کشور 50 غیرنظامی کشته شدند.

بر اساس این گزارش هواپیماهای رژیم سوریه در این حملات از بمب‌های خلأزا استفاده کرده و شمار مفقودین زیر آوار حدود 200 تن برآورد شده است.

در این رابطه رامی عبدالرحمن، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانس پرس گفت "شهر دوما بامداد امروز در معرض حملات هوایی، توپخانه‌ای و موشکی سنگینی قرار گرفت که حداقل 20 کشته در میان غیرنظامیان بر جای نهاد".

وی افزود" 200 تن از زخمی‌ها و مفقودین همچنان زیر آوار هستند"، "پیش بینی می‌شود وضعیت اکثریت آنان وخیم است".

در همین حال کمیته‌های هماهنگی محلی سوریه در صفحه ویژه خود روی فیس‌بوک اعلام کردند که جنگنده‌های رژیم، روز شنبه به چهار ساختمان که در کنار هم واقع بودند، حمله کرده، بطوریکه یکی از این ساختمان‌ها که دارای چهار طبقه بود با خاک یکسان شد.

از سوی دیگر "هیئت عمومی انقلاب سوریه" که دارای فعالیت میدانی در این کشور است، با ارسال پیامی اعلام داشت که در میان قربانیان و زخمی‌ها زن و کودک وجود دارد، و شماری از خانواده‌ها همچنان زیر آوار هستند.

فعالان سوری در شبکه‌های اجتماعی تصاویری از ویرانی‌های به جای مانده از این حمله و افرادی که در جستجوی نزدیکان خود در میان آوار هستند منتشر کردند.

ویرانی به جا مانده از حملات هوایی به دوما

کشتار دوما

بیشترین بازدید موضوعات مهم