.
.
.

ناتانیاهو: حضور نظامی ایران در حمله موشکی به اسرائیل به بمباران سوریه انجامید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنیامین ناتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل علل بمباران اخیر سوریه را پاسخ به حضور یک نظامی ایرانی در حمله موشکی گروه جهاد اسلامی ذکر کرد.

تلویزیون سوریه روز جمعه 21 اوت گزارش داد که در پی حملات هوایی اسرائیل علیه منطقه قنیطره در بلندی‌های جولان، 5 نفر کشته شدند.

ناتانیاهو در این باره گفته است:" در هفته جاری گفتم هرکس که به ما حمله کند به او حمله خواهیم کرد، و اینطور هم شد. ارتش ما گروهی را که از مواضع ارتش سوریه و با اجازه رژیم این کشور موشک به سوی ما پرتاب کرده هدف قرار داد. ما مسئول بالا گرفتن تنش نیستیم، اما کشورهایی که برای در آغوش کشیدن ایران شتاب به خرج می‌دهند، باید بدانند که یک افسر ایرانی عامل پرتاب موشک بود."

بر اساس رسانه های رژیم سوریه، اسرائیل روز گذشته نیز مواضع نظامی نیروهای اسد در جولان را هدف قرار داده بود و در نتیجه آن دو نفر کشته شده‌اند.

در واکنش به شلیک چهار موشک از بلندی‌های جولان به سمت شمال اسرائيل، تل‌آویو حملات هوایی و توپخانه‌ای به مواضع ارتش سوریه در بلندی‌های جولان و حومه دمشق را آغاز کرد.

اسرائیل روز گذشته اعلام کرد که 14 موضع سوریه را در بلندی‌های جولان و در واکنش به پرتاب موشک، هدف قرار داده است.

بر اساس منابع نظامی، به احتمال زیاد، « جنبش جهاد اسلامی» مسئول شلیک موشک به شمال اسرائيل به دستور ایران بوده است. رادیو اسرائيل گفته که رژیم سوریه، مسئول این «تجاوز» است.

این در حالی است که «جنبس جهاد اسلامی» این اتهام را رد کرده و گفته که فعالیت «سرایا القدس» شاخه نظامی این جنبش، تنها در سرزمین فلسطین اشغالی است.

از سوی دیگر، حزب رادیکال «نظامی صهیونیست» با انتشار بیانیه‌ای، شلیک موشک به الجلیل و بلندی‌های جولان اشغال شده را حادثه‌ای خطرناک توصیف کرد و از بنیامین نتانیاهو خواست به این حادثه واکنش نشان دهد.