.
.
.

«کنفرانس آزادی الانبار» در بغداد به آشوب کشیده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کنفراس آزادی #الانبار که روز چهارشنبه 20 اوت در هتل الرشید در منطقه الخضرا بغداد برگزار شد، به درگیری میان برخی شیوخ قبایل الانبار و متهم كردن یکدیگر به مزدوری انجامید.

به گزارش العربیه، در جزئیات خبر آمده است که در این کنفرانس که با تلاش استاندار الانبار و زیر نظر سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق برگزار شد، برخی از شیوخ قبایل، با صندلی های سالن هتل الرشید در منطقه الخضرا بغداد، به جان یکدیگر افتادند.

شیوخ قبایل برخی شخصیت های حاضر در کنفرانس را به دست داشتن در حوادث الانبار که به آوراگی هزاران نفر انجامید،متهم می کردند.

یکی از حاضران، که نخواست نامش فاش شود، اظهار داشت که درگیری زمانی آغاز شد که یکی از افراد نزدیک به #نوری_المالکی نخست وزیر سابق #عراق در کنفرانس حضور یافت.

شیخ مزهر ملا خضر رئیس قبیله البوفهد، در گفت و گو با العربیه.نت بیان داشت که درگیری پس از پایان کنفرانس اتفاق افتاد و نه در هنگام برگزاری آن. او تاکید کرد که این حادثه، از عزم عشایر برای آزادی الانبار نخواهد کاست.

سایت الانبار نیوز که حوادث این استان را پیگیری می کند، گفته که شماری از شرکت کنندگان در کنفرانس، میان افراد درگیر میانجی گری و آن ها را از یکدیگر جدا کردند.

این سایت به نقل از عبدالمجید نایف ابو زعیان رئیس عشیره «البوعیثه» گزارش داد «بعضی از کسانی که در کنفرانس حضور داشتند، نمی خواهند که شیوخ عشایر و مردم الانبار جایگاه خود را بیایند چرا که در این صورت، آنها به حجم واقعی خود باز می گردند. »

ابو زعیان افزود که این افراد به همه شیوخ الانبار توهین کردند و آنها را به عدم مقاومت در برابر #داعش متهم کردند. او در واکنش به این اتهامات اظهار داشت که عشایر الانبار بسیاری از جوانان خود را در راه وطن فدا کردند.

گفتنی است در این کنفرانس، شیوخ عشایر الانبار، جنگجویان میدانی در این استان، شخصیت های عشایر بارز ساکن در اربیل، عمان، نمایندگان پارلمان و وزرای کابینه عراق حضور داشتند.