.
.
.

#یمن..کشته شدن فرماندهان #حوثی در البیضا و صعده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع مطلع به تلویزیون العربیه گفتند که فرمانده حوثی ابوحسین در کمین نیروهای مقاومت مردمی یمن در شهر البیضا کشته شده است. عبدالرحمن مرداس، یکی دیگر از فرماندهان حوثی نیز در شهر صعده بقتل رسیده است.

از سوی دیگر جنگنده های ائتلاف عربی مواضع شورشیان را در مارب و البیضا بمباران کردند، و در درگیریهای تعز نیز مقاومت مردمی موفق شد تا کنترل خود بر کاخ ریاست جمهوری و پادگان نیروهای ویژه را مستحکم کند و پس تصرف پایگاه دفاع ضد هوایی، تیپ 25 را در غرب تعز به محاصره بکشد.

منابع نیروهای مقاومت خبر از درگیریهای شدید در غرب و شرق تعز در ساعات گذشته دادند، پس از آنکه شبه نظامیان حوثی قصد داشتند تا باردیگر کاخ ریاست جمهوری و پادگان نیروهای ویژه را به تصرف خود درآوردند.

باوجود نیروهای کمکی که حوثی ها دریافت کرده بودند، نیروهای مقاومت توانستند کنترل منطقه ثعبات در جنوب بیمارستان نظامی را دراختیار بگیرند، پایگاه ضد هوایی را تصرف کرده و تیپ 25 را محاصره کنند، و در حال حاضر تلاش می کنند تا تیپ 35 را نیز به محاصره خود درآورند.

نیروهای حوثی هم اکنون سعی می کنند تا مواضع خود را در العند، العوده و لحج حفظ کنند، و به تقویت مواضع خود در جنوب شرقی تعز بپردازند. شورشیان در شمال غرب پایگاه العند با نیروهای مقاومت درگیر شدند اما بعد از تحمل تلفات جانی و تجهییزاتی عقب نشینی کردند.
منابع محلی در استان اب نیز خبر می دهند که نیروهای مقاومت روستای شذبان و تعدادی دیگر از روستاها در نزدیکی شهر المدینه را به تصرف خود در آورده و حوثی ها را مجبور به عقب نشینی کردند.

در درگیریها در منطقه مکیراس و استان البیضا در مرکز یمن نیز شماری از نیروهای حوثی و صالح مخلوع کشته شدند. نیروی هوایی ائتلاف نیز مواضع حوثی ها در مکیراس و البیضا را بمباران کردند.