.
.
.

نجات یافته از چنگ #داعش سوریه در آمریکا #دختر_شایسته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فابیولا الابراهیم، یک سوری‌تبار زاده شهر رقه در شمال سوریه است که هم‌ اکنون با مادرش در ایالت وست ویرجینیای #آمریکا زندگی می کند.

فابیولا روز شنبه 15 اوت به عنوان شایسته‌ترین دختر آمریکایی عرب‌تبار سال 2015 انتخاب شد. این مسابقات تا روز یکشنبه ادامه داشت و در آن 19 دختر شایسته شرکت داشتند. 5 نفر از این دختران شایسته از مغرب، 4 نفر از مصر و سوریه، 2 نفر از فلسطین، 2 نفر از لبنان و یک نفر از اردن و یک نفر از لیبی بودند.

پدر فابیولا، دکتر فاروق الابراهیم، استاد دانشگاه کلمبیای آمریکا در سال 2003 از بیماری سرطان درگذشت.

اما مادر فابیولا، خانم رانیا عجیلی، دکتر دندانپزشک است که بعد از فوت شوهرش به سوریه بازگشت. او فابیولا را در شهرهای رقه و حلب در سوریه بزرگ کرد. فابیولا زبان فرانسه و ارمنی را از همسایگان و دوستان آموخت، و بر اساس بیوگرافی او که به دست شبکه "العربیه.نت" رسیده، در 14 سالگی عضو گروه دختران هنرمند ارمنی شده و در تیم بسکتبال باشگاه الاتحاد حلب بازی می‌کرد.

در سال 2011 قیام مردمی در سوریه آغاز شد و پس از چندی دسته‌بندی به این قیام راه یافت، و منطقه رقه و اطراف آن به تصرف گروه داعش درآمد. فابیولا برای نجات از مرگ به آمریکا مهاجرت کرد و به گفته خودش او بجای مرگ بدست داعش، دختر شایسته شدن در آمریکا را برگزید.

مسابقه دختر شایسته عرب‌تباران آمریکایی در سال 2010 آغاز شد، و بازرگان مصری‌تبار اشرف جمال آن را در ایالت آریزونای آمریکا اداره می‌کند. سال گذشته نیز غنوه زین‌الدین، از کشور لبنان به مقام دختر شایسته سال 2014 برگزیده شد. او 22 سال پیش در کانادا به دنیا آمده و با خانواده‌اش در امارات بزرگ شده و در سال 2008 به ایالت نوادا در آمریکا مهاجرت کرده است و هم اکنون در رشته داروسازی مشغول به تحصیل است.

در مراسم امسال جشن دختر شایسته، خواننده سوری‌تبار، فرح یوسف که در کشور امارات بزرگ شده نیز هنرنمایی کرد. فرح در برنامه تلویزیونی "عرب آیدل" نیز پیش از این حضور داشته است.