.
.
.

فروپاشی کامل شبه‌نظامیان #حوثی و نیروهای صالح در شهر #تعز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای مقاومت مردمی یمن از فروپاشی کامل شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای صالح رئیس‌جمهوری برکنار شده اين كشور در نبردهای شهر تعز خبر دادند.

نیروهای مقاومت مردمی، مقر استانداری، منزل صالح و منطقه القصر را در پی درگیری سنگین با شبه‌نظامیانی که از مناطق مختلف استان بسیج شده بودند، به کنترل خود درآوردند.

با عقب‌نشینی شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای صالح از استان شبوه آخرین پایگاه آنان در جنوب یمن و عقب‌نشینی به استان البیضاء در منطقه میانی کشور، عملیات نظامی "سرنیزه زرین" وارد مرحله جدیدی شد.

در پی عقب‌نشینی از شبوه، استان‌های جنوبی عدن، لحج، الضالع، أبین و شبوه از وجود شبه‌نظامیان حوثی پاکسازی شد و این مناطق به کنترل کامل ارتش ملی و نیروهای مقاومت مردمی طرفدار مشروعیت در آمد.

به این ترتیب در نتیجه عقب‌نشینی شبه‌نظامیان حوثی به البیضاء که مانند سایر استان‌های میانی یمن شاهد درگیری‌های گسترده در جبهه‌های مختلف از تعز در غرب تا مأرب در شرق است، عملیات نظامی نیروهای مقاومت مردمی با حمایت ارتش ملی به پایتخت نزدیک‌تر می‌شود.

اینک تحولات میدانی نشان می‌دهد که موازنه نیروها به شدت به سود مقاومت مردمی و دیگر نیروهای حامی عبدربه منصور رئیس‌جمهوری قانونی در حال تغییر است، زیرا این نیروها در حال پیشروی در جبهه‌های مختلف بویژه در البيضاء، تعز و إب هستند.

در همین حال ترکیب شبه‌نظامیان، دیگر منحصر به شورشیان و نیروهای هوادار صالح مانده، زیرا برخی از عوامل و کادرهای «کنگره عمومی خلق یمن» که صالح دبیرکل آن بود، جنگ اخیر را دنباله رقابت‌های خود در سال 2011 با حزب «تجمع یمن برای اصلاحات» می‌دانند.

در همین حال رهبران نیروهای مقاومت مردمی هوادار عبدربه هادی منصور رئیس‌جمهوری یمن و ارتش ملی، برای تحقق پیروزی‌های نظامی بیشتر و پیشروی به سوی پایتخت کشور، به حمایت نیروهای ائتلاف عربی چشم دوخته‌اند.