.
.
.

مسئولان آمریکایی: البغدادی به یک گروگان زن آمریکایی تجاوز می‌کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مسئولان آمریکایی روز جمعه 14 اوت اعلاl کردند که کایلا مولر از کارکنان آمریکایی سازمان‌های امدادرسانی که در سال جاری در اسارت گروه دولت اسلامی موسوم به داعش کشته شد، پیش از مرگ، بارها از سوی ابوبکر البغدادی رهبر گروه به او تجاوز شده بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، امیلی لینزر سخنگوی خانواده مولر گفته است که مسئولانی در دولت آمریکا به کارل و مارشال مولر والدین کایلا گفته‌اند البغدادی به دخترشان که هنگام اسارت شکنجه شده بود، تجاوز کرده است.

کایلا هنگام مرگ ۲۶ ساله بود و در صورت زنده بودن، روز جمعه ۲۷ ساله می‌شد.

لینز گفت: «می‌توانیم تایید کنیم که خانواده مولر ماه ژوئن از راه دفتر پلیس ایالتی در جریان نحوه تعامل با دخترشان قرار گرفته است.»

شبکه «ای.بی.سی.نیوز» نخستین رسانه‌ای بود که تجاوز جنسی البغدادی به مولر را اعلام کرد. مسئولان آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود نیز این گزارش‌ها را تایید کردند.

این شبکه به نقل از والدین کایلا گزارش داده که مسئولان آمریکایی به آن‌ها گفته‌اند «کایلا مِلک البغدادی شده بود.»

گروه داعش فوریه گذشته اعلام کرده بود که مولر در بمباران ساختمانی که در آن نگهداری می‌شد توسط یک جنگنده اردنی، کشته شد.

مسولان اردنی و آمریکایی در روایت داعش درباره مرگ کایلا پس از گروگان گیری 18 ماهه، تشکیک کرده بودند.

کایلا مولر اوت 2013 هنگام خروج از بیمارستانی در شمال حلب، ربوده شده بود.

مسئولانی در واحد مبارزه با ترریسم به شبکه «ای.بی.سی.نیوز» گفته‌اند: «البغدادی به طور شخصی مولر را در خانه‌ای که ابو سیاف، شهروند تونسی عضو گروه داعش که در حمله نیروهای ویژه آمریکایی در ماه مه کشته شد، زندانی کرده بود.»

این شبکه به نقل از مسئولان افزوده است که اطلاعاتی درباره نقش البغدادی در اسارت مولر و تجاوز جنسی به او از سوی منابع بسیاری به دست آمده است. از جمله این منابع دو دختر ایزدی هستند که برای بهر‌ه‌برداری جنسی در مجتمع ابوسیاف زندانی شده بودند. ام سیاف همسر ابوسیاف که در حمله‌ای که همسرش کشته شد، دستگیر شده بود نیز اطلاعات مشابهی داده است.

کایلا مولر دسامبر 2012 برای فعالیت در یک سازمان ترکیه‌ای که کمک‌های بشردوستانه به آوارگان سوری در مناطق مرزی با سوریه ارائه می‌دهد، به ترکیه رفته بود.