.
.
.

جنوب یمن به طور کامل از تصرف حوثی‌ها خارج شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای وفادار به عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهوری قانونی یمن که از حمایت ائتلاف عربی برخوردارند، با عقب راندن شبه‌نظامیان حوثی و متحدانشان از استان شبوه، موفق شدند جنوب یمن را به طور کامل به کنترل خود در آورند.

به گزارش خبرگزاری‌ها، ساکنان می‌گویند شاهد عقب نشینی خودروهای زرهی حوثی‌ها از عَتَق مرکز استان شبوه بودند در حالی که نیروهای مقاومت مردمی هوادار منصور هادی، با تانک و خودروهای زرهی، وارد این شهر شدند.

در تعز نیز نیروهای مقاومت مردمی موفق شدند ساختمان استانداری، اداره امنیت و فرماندهی محور تعز را به کنترل خود در آورند. شاهدان عینی می‌گویند که نیروهای مقاومت پیشروی خود را به سمت کاخ ریاست‌جمهوری و اردوگاه نظامی 22 آغاز کردند.

نیروهای مقاومت مردنی یمن که از منصور هادی رئیس‌جمهوری قانونی هواداری می‌کنند با استفاده از حمایت ائتلاف عربی به رهبری سعودی، توانستند در هفته‌های اخیر، پیشروی قابل توجهی در استان‌های جنوبی انجام دهند؛ مساله‌ای که باعث شد حوثی‌ها و نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح رئیس‌جمهوری مخلوع یمن از این استان‌ها عقب نشینی کنند.

حوثی‌ها در سپتامبر گذشته، صنعا پایتخت یمن را تصرف کردند. آن‌ها همچنین به سمت جنوب پیشروی کردند. اما اکنون نیروهای مقاومت مردمی موفق شدند آن‌ها را از استان‌های لحج، الضالع، و أبین بیرون برانند.