.
.
.

داعش سر گروگان کروات در مصر را از تن جدا کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جهادی‌های شاخه مصر گروه «دولت اسلامی» موسوم به داعش، چهارشنبه 12 اوت عکسی را منتشر کردند که جنازه گروگان کروات را پس از بریدن سرش نشان می‌دهد.

بدین ترتیب تامسیلاو سالوبیک 31 ساله نخستین شهروند خارجی است که از زمان بالا گرفتن حملات تندروها علیه دولت مصر در سال 2013، در این کشور ربوده و کشته می‌شود.

تامیسلاو سالوبیک که پدر دو کودک است و در شرکت فرانسوی کشف طبقه‌های زمین کار می‌کرد، 22 ژوئیه گذشته از منطقه 6 اکتبر در حومه قاهره پایتخت مصر ربوده شده بود.

پیشتر داعش با انتشار عکس او ضرب الاجلی 48 ساعته اعلام کرده بود تا در مقابل آزادی «زنان مسلمان» بازداشت شده در زندان‌های مصر، او را اعدام نکند. این ضرب‌الاجل جمعه گذشته به پایان رسیده بود.

او نخستین خارجی است که توسط گروه «ولایت سینا» شاخه داعش در مصر اعلام می‌شود. این گروه پس از برکناری محمد مرسی رئیس جمهوری مصر از قدرت در این کشور در سال 2013، وارد نبردی شدید با نیروهای دولتی شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، عکسی که جهادی‌ها منتشر کرده‌اند، نشان می‌دهد سر تامسیلاو سالوبیک از تنش جدا شده و روی بدنش قرار داده شده است در حالی که خون از آن بیرون می‌جهد و بر روی ماسه انداخته شده است. پشت جنازه گروگان کروات بر روی ماسه پرچم سیاه گروه داعش نصب شده و چاقویی که به نظر می‌رسد بوسیله آن سر بریده شده بود، کنار جسدش قرار داده شده است.

بر روی عکس نوشته شده است: «کشته شدن اسیر کروات که کشورش در جنگ علیه دولت اسلامی شرکت می‌کند پس از پایان ضرب‌الاجل و چشم پوشی دولت مرتد مصر و کشورش از او.»

هنوز مقام‌های رسمی صحت عکس را تایید نکرده‌اند.

گروه ولایت سینا ابتدا در سال 2011 با نام گروه انصار بیت‌المقدس، اعلام موجودیت کرد. این گروه نوامبر 2013 پس از بیعت با داعش نام خود را تغییر داد.