.
.
.

کنترل اکثر استان‌های جنوبی یمن توسط نيروهای مقاومت مردمی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش منابع محلی، نیروهای مقاومت مردمی یمن در حال پیشروی به سوی شهرستان‌های «یریم» و «الرضمه» در استان « إب» هستند، این نیروها اینک کنترل اکثر استان‌های جنوبی این کشور را در دست دارند.

از سوی دیگر به نوشته سایت‌های فعالان یمنی، همزمان با نزدیک شدن نبردها به صنعا پایتخت یمن، محمد بن همام، رئیس بانک مرکزی یمن موفق به فرار از این شهر و رفتن به «حضرموت» شده است.

پیشروی سریع نیروهای مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن باعث فروپاشی و عقب‌نشینی سریع نیروهای رئیس جمهور برکنارشده و شبه‌نظامیان حوثی در چندین استان یمن شده است.

به گزارش منابع نظامی، هم‌اکنون نیروهای مقاومت مردمی شهر «زنجبار» مرکز استان «أبین» و شهر ساحلی «شقره» در این استان را به کنترل خود در آورده و در حال پیشروی به سوی شهر «لودر» در بلندی‌های میانی کشور هستند.

به گفته منابع محلی کودتاگران ضمن برقراری حالت فوق‌العاده در صنعا دست به دستگیری گسترده فعالان و رهبران حزب‌های اصلاح و ناصریست زدند.

در همین حال گزارش‌هایی مبنی بر درگیری میان شبه‌نظامیان حوثی و افراد قبایل در شهرستان «ارحب» در شمال پایتخت یمن مخابره شده است.

پیشروی نیروهای مقاومت مردمی در مناطق میانی یمن باعث عقب‌نشینی کودتاگران از مناطق أب به سوی «ذمار» در شمال شده‌، مناطق تخلیه شده را مین‌گذاری کرده‌اند.

در شهرستان «الرضمه» واقع در استان «أب» نیروهای مردمی شمار زیادی خودروی نظامی، تجهیزات و سلاح‌ سنگین به غنیمت گرفته قلعه «أنسب» مهم‌ترین سایت نظامی منطقه را تصرف کردند.

از سوی دیگر استان صحرایی «شبوه» در شرق «أبین» که آخرین سنگر شبه‌نظامیان حوثی و هم‌پیمانانشان در جنوب یمن می‌باشد، شاهد آماده‌باش کودتاگران برای ورود به مرحله بعدی جنگ است.