.
.
.

مسکو..الجبیر و لاوروف، بحران‌های سوریه و یمن را بررسی می کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خارجه روسیه، اعلام کرد، عادل الجبیر و سرگئی لاوروف، وزرای خارجه سعودی و روسیه، فردا سه شنبه، 11 اوت، راه‌های برون رفت از بحران در سوریه و یمن و نیز شیوه‌‌های مقابله با تروریسم را بررسی خواهند کرد.

به گزارش العربیه، در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است که گفت‌وگوها میان طرفین برای ایجاد راه‌ حلی برای بحران سوریه، ادامه خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، ایجاد ائتلافی بین‌المللی، جهت مقابله با گروه داعش در سوریه، در نشست وزیران خارجه روسیه و سعودی، مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

همچنین قرار است درباره اوضاع خاورمیانه و افزایش توان گروه‌های تندرو، بویژه داعش، در این منطقه بحث و گفت‌وگو شود.

وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که در این گفت‌وگوها، بحث درباره بحران یمن و نقش دولت سعودی در ایجاد ثبات امنیتی در این کشور، جایگاه ویژه‌ای خواهد داشت.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود افزود:« پیش بینی می‌شود که دو طرف سعودی و روس، پیرامون اوضاع منطقه خلیج پس از دست‌یابی به توافق هسته‌ای میان ایران و شش قدرت بزرگ جهان، گفت‌وگو کنند.»

دو طرف همچنین درباره اوضاع عراق، لیبی و نیز روند صلح خاورمیانه میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها، و در زمینه مسائل اقتصادی و راه‌های گسترش روابط میان ریاض و مسکو، به بحث و گفت‌وگو خواهند پرداخت.