.
.
.

در 23مین نشست مخالفان سوری رئیس جدید ائتلاف انتخاب شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف ملی مخالفان سوری، روز دوشنبه 3 اوت، خالد الخوجه را برای بار دوم به عنوان رئیس این ائتلاف انتخاب کرد. او با «موفق نیربیه» رقابت داشت اما در پایان توانست اکثریت آراء اعضا را به دست آورد و برای دومین بار، به عنوان رئيس ائتلاف مخالفان اسد انتخاب شد.

به گزارش العربیه، الخوجه در 23 نشست ائتلاف ملی سوریه، که در شهر استانبول برگزار شد، با کسب 59 رای از مجموع 99 رای شرکت کننده در جلسه، به ریاست ائتلاف مخالفان سوری رسید. نیربیه 38 رای به دست آورد. ائتلاف ملی سوریه در مجموع 105 عضو دارد.

23 نشست ائتلاف ملی سوریه، از روز جمعه گذشته در استانبول برگزار شد. از جمله مسائل مورد بحث در این نشست، انتخاب رئیس جدید، آخرین تحولات بحران سوریه و تاثیر توافق هسته ای ایران بر انقلاب سوریه و منطقه بود.

اعضای ائتلاف همچنین، پیشنهاد ستفان دی مستورا نماینده سازمان ملل در امور سوریه را مورد بررسی قرار دادند.

ائتلاف ملی سوریه، در این نشست، ماموریت کمیته نظارت بر تشکیل یک رهبری نظامی عالی را برای مدت دو ماه، جهت ادامه گفت و گو با رهبران نظامی در داخل سوریه، تمدید کرد.

علاوه بر این، نشست 23 ائتلاف، اوضاع میدانی، تجدید ساختار ائتلاف، مکانیزم گسترش حضور زنان، سیستم مالی، و پیشنهاد گفت و گو با شورای ملی کُرد را مورد بررسی قرار داد.

گفتنی است که الخوجه، پیشتر، سفیر ائتلاف در ترکیه بود. او همچنین یکی از اعضای هیئت تاسیسی اعلامیه دمشق به شمار می رود. الخوجه از 5 ژانویه گذشته به عنوان رئیس ائتلاف انتخاب شد.

الخوجه تحصیلات علوم سیاسی را در دانشگاه استانبول( 1986) و پزشکی را در دانشگاه ازمیز (1995) گذرانده است.