.
.
.

پایگاه استراتیژیک «العند» از کنترل حوثی ها خارج شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقاومت مردمی وارتش ملی یمن با حمایت جنگنده های ائتلاف به رهبری سعودی، روز دوشنبه 3 آگوست آخرین پایگاه استراتیژیک نظامی «العند» واقع در غرب لحج را از کنترل حوثی ها خارج کردند.

طبق این گزارش نیروهای مقاومت مردمی و ارتش یمن از بامداد امروز حمله گسترده ای را برای بازپس گیری این پایگاه مهم و استراتیژیک از کنترل حوثی ها را آغاز کرده اند.

خبرنگار العربیه، در یمن از فرار ده ها تن از شبه نظامیان حوثی و صالح در جریان حمله نیروهای مقاومت به این پایگاه خبر داده است.

روز گذشته منابع نظامی در عدن خبر دادند که یک لشکر نظامی مجهز به تانک و خودروهای زرهی به سمت پایگاه نظامی «العند» به حرکت در آمده تا جبهه جدیدی به منظور بازپس گیری این پایگاه از حوثی ها باز کند.

منابع العربیه تایید کردند که تیپ اول «حزم» به فرماندهی سرتیپ فاضل حسن و نیروهای مقاومت متشکل از مردان قبایل «الصبیحه» از ناحیه شمالی وارد پایگاه شدند. مقاومت مردمی یمن پیشتر این پایگاه از جهت های غربی، شرقی و جنوبی محاصر کرده بود.

یک هفته پیش نیروهای مقاومت مردمی وفادار به عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن، کنترل شهر عدن را از شبه نظامیان حوثی و متحدانشان باز پس گرفته اند. خالد البحاح معاون رئیس جمهوری و نخست وزیر یمن و بیشتر وزرا نیز به این شهر بازگشتند و از سر گیری فعالیت دولت را از داخل عدن اعلام کردند.