.
.
.

رهبر حوثی‌ها به شکست شبه‌نظامیان خود در عدن اذعان کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبد الملک الحوثی رهبر شبه نظامیان حوثی یمن، به طور تلویحی به شکست نیروهای خود در شهر عدن اذعان کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، الحوثی از دست دادن عدن را برای مخالفانش «دستاوردی محدود» توصیف کرد که در شرایط ماه رمضان حاصل شده است.

نیروهای مقاومت مردمی وفادار به عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن، کنترل شهر عدن را از شبه نظامیان حوثی و متحدانشان باز پس گرفته اند. خالد البحاح معاون رئیس جمهوری و نخست وزیر یمن و بیشتر وزرا نیز به این شهر بازگشتند و از سر گیری فعالیت دولت را از داخل عدن اعلام کردند.

رهبر حوثی ها در توجیه شکست شبکه نظامیان خود در عدن گفت که این شکست «به دلیل بازگشت بعضی از حوثی ها و جنگجویان همپیمانشان به منازل خود برای حضور در کنار خانواده هایشان در روزهای پایانی ماه رمضان روی داد.»

استقرار 3 هزار سرباز یمنی برای حفاظت از عدن

گزارشگر العربیه از استقرار 3 هزار سرباز یمنی با تجهیزات پیشرفته در عدن برای حفاظت از پایتخت موقت دولت شرعی به ریاست عبدربه منصور هادی خبر داده است.

به گفته منابع یمنی این نیروها توسط مربیان ارتش ملی یمن به بهترین روش های مدرن نظامی آموزش دیده اند.

عبدربه هادی منصور هفته گذشته برای تقویت ارتش ملی یمن و خارج ساختن این نهاد نظامی ملی از سلطه خانواده علی عبدالله صالح طی فرمانی همه جوانانی که طی مدت اشغال شهرها توسط حوثی ها در صفوف مقاومت مردمی می جنگیدند، در ارتش ادغام کرد.

تصمیم عبدربه هادی منصور با استقبال گرم فرماندهان نظامی و نیروهای مردم و اقشار مختلف مردم یمن روبرو شد.

کارشناسان امور یمن می گویند ارتشی که اکنون تحت فرمان عبدربه منصور هادی با حوثی ها می جنگند ارتشی ملی، مستقل و به دور از نفوذ عناصر فاسد دوران عبدالله صالح است برای به همین دلیل از سوی همه اقشار سیاسی یمن مورد احترام است.

از سویی منابع نظامی در عدن خبر دادند که یک لشکر نظامی مجهز به تانک و خودروهای زرهی به سمت پایگاه نظامی العند به حرکت در آمده تا جبهه جدیدی به منظور بازپس گیری این پایگاه از حوثی ها باز کند.

از سوی دیگر نیروهای مقاومت مردمی هوادار منصور هادی، مجموعه های شبه نظامیان حوثی و متحدانشان را در شهر الخضرا واقع در شمال عدن به محاصره خود در آورده اند. در همین حال نیروهای دیگری از ارتش و مقاومت مردمی به سمت شهر الحوطه مرکز استان لحج در حال حرکت هستند تا جبهه سومی از جنوب به سمت پایگاه عند بگشایند.