.
.
.

تعیین سه مشاور برجسته سیاسی برای ریاست جمهوری یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدربه منصور هادی رئیس جمهور قانونی یمن روز یکشنبه 2 -8-2015 طی فرمانی سه تن از برجسته ترین سیاسمتداران این کشور را به عنوان مشاوران سیاسی خود تعیین کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن «سبا»، حیدر بوبکر العطاس، اولین نخست وزیر یمن پس از اعلام اتحاد میان بخش جنوبی و شمالی، أحمد عبيد بن دغر، از رهبران برجسته «حزب گنگره ملی» که اخیرا از علی عبدالله صالح جدا شد و عبدالعزيز احمد جباری، دبیر کل حزب عدالت و سازندگی را به عنوان سه تن از پر نفودترین شخصیت های سیاسی برای رویا رویی با بحران کنونی یمن پس از آزادسازی عدن از دست حوثی ها تعیین کرد.

طبق فرمان صادره از منصور هادی این افراد از امروز کار خود را در زمینه های ارائه مشاوره سیاسی برای نهاد ریاست جمهوری و دیگر نهادهای تابع آن آغاز خواهند کرد.

ناظران سیاسی معتقدند که انتخاب دو مشاور از استان های جنوبی و یک مشاور از استان های شمالی، نه تنها نگرانی یمنی های از مسئله جدایی جنوب از شمال را برطرف می کند، بلکه به همه یمنی ها اطمینان می دهد که دولت عبدربه منصور هادی برای یافتن راه حلی برای همه کشور تلاش می کند.

در همین حال هفته گذشته پس از آزادسازی عدن از دست کودتاگران حوثی تعدادی از وزیران و مسؤلان یمنی در استانهای عدن، لحج و اب ین برای پیگیری وضعیت در شهرهای این کشور و چگونگی مشارکت در آزادسازی دیگر مناطقی که هنوز در کنترل شبه‌نظامیان است تشکیل جلسه دادند.

مسؤلین در استان عدن از مناطق مختلف بازدید کردند و شیوه‌های از سرگیری خدمات عمومی و ثبات امنیتی، وارد کردن کمکهای انسانی و رسیدگی به مجروحان را مورد بررسی قرار دادند. روز گذشته نیز خالد البحاح نخست وزیر قانونی یمن برای اداره امور حکومت از ریاض به عدن منتقل شد .

همزمان نیروهای مقاومت مردمی به سمت پایگاه نظامی عند در استان لحج پیشروی می‌کنند و تلاش دارند سایر مناطقی را که در اشغال شبه‌نظامیان حوثی و عوامل علی عبدالله صالح است آزاد کنند.