.
.
.

ارتش مصر یکی از رهبران اصلی داعش در سینا را کشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع ارتش مصر روز یکشنبه 2-8-2015 از کشته شدن سلیم سلیمان الهرم یکی از خطرناکترین اعضا و رهبران نظامی داعش در صحرای سینا خبر دادند.

ارتش مصر سلیمان الهرم عضو سابق «انصاربیت المقدس» و فرمانده جدید نظامی داعش در سینا را مدت ها پیش در فهرست جنایتکاران تحت تعقیب قرار داده بود.

به گزارش تلویزیون العربیه سرهنگ محمد سمیر، سخنگوی نیروهای مسلح با نشر این خبر بر صفحه فیس بوک خود، نوشت:«بنا به اطلاعات دقیق که از منابع امنیتی وابسته به ارتش مصر به دستم رسید، سلیمان الهرم در یک خانه مسکونی در منطقه شیخ زوید مخفی شده بود که پس کشف مخفی گاه اش توسط واحد امنیتی ارتش، تیمی از نیروهای ویژه برای بازداشت وی وارد عمل شدند که در جریان درگیری با ماموران ویژه کشته شد».

سرهنگ محمد سمیر افزود:«نیروهای ویژه پس از محاصره مخفی گاه این تروریست از وی خواستند که خود را تسلیم کند اما او به سوی نیروهای ویژه تیر اندازی کرد و تلاش کرد که خود را منفجر کند اما قبل از اینکه کاری ازپیش ببرد با رگبار گلوله های نیروهای ویژه کشته شد».

به گفته سخنگوی ارتش مصر الهرم دو تفنگ و یک جلیقه انفجاری با حمل مي كرد.

انصار بیت المقدس، تندروترین گروه فعال در مصر، روز دوشنبه چهارم نوامبر 2014 با صدور بیانیه ای از بیعت خود با «خلافت اسلامی» (داعش) خبر داد.

این گروه متهم به بمبگذاری، ترور ده ها افسر و سرباز و نیروهای امنیتی در قاهره و صحرای سینای مصر است.

گروه «انصار بیت المقدس» پس از سرنگونی محمد مرسی، رئیس جمهوری سابق مصر توسط ارتش، به یکباره ظهور کرد.

خطرناک ترین گروه افراطی مصر، «انصار بیت المقدس»، پیش تر به خبرگزاری رویترز گفته بود که از داعش الهام و راهکار می گرفته است.

برخی مقامات امنیتی مصری معتقدند که این گروه در واقع شاخه نظامی اخوان المسلمین است اما به دلیل اینکه برخی از رهبران اخوان المسلمین در اروپا زندگی می کنند در حال حاضر نمی خواهند نقاب از چهره واقعی خود بردارند.

این افراد برای اثبات ادعای خود می گویند چرا پس از سرنگونی مرسی این گروه فعال شده و ناگهان ظهور کرد. در زمان مرسی 20 سرباز مصری در صحرای سینا کشته شدند. در آن زمان ارتش مصر تصمیم گرفت یک حمله گسترده ای را علیه تروریست ها انجام دهد اما مرسی مانع اقدامات نظامی ارتش شد علیه گروههای اسلامی در ینا شد چون او معتقد بود که از راه گفت وگو می توان گروه های تندرو اسلامی را مهار کرد.