.
.
.

تخریب 2 پل استراتژیک داعش بین سوریه و عراق توسط ائتلاف بین المللی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جنگنده های ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا، دو پل استراتژیک در استان دیرالزور شرق سوریه که مسیر اصلی ارتباط میان سوریه و عراق را برای داعش تشکیل می دهند را بمباران کردند.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، این بمباران نیمه شب گذشته صورت گرفته است.

رامی عبدالرحمن گفت:« این دوپل برای گروه داعش از اهمیت فوق العاده ای برخوردار بودند، چرا که برای ارتباط سریع شبه نظامیان این گروه در سوریه با عراق مورد استفاده قرار می گرفت».

به گفته رئیس دیدبان حقوق بشر سوریه این دو پل شهر البوکمال و روستای الباغور در سوریه از یک سو و شهر البوکمال با روستای السویعیه در عراق را باهم مرتبط می کرد.

رامی عبدالرحمن افزود:« اهمیت این دو پل در آن است که گروه داعش در رفت و آمدهای خود میان عراق و سوریه از آنها استفاده می‌کردند».

وی تاکید کرد، بمباران این دو پل کار امداد رسانی داعش را کاملا مختل نمی کند اما تحرکات و نقل و انتقال این گروه را دشوار خواهد کرد.

داعش در سال 2014 موفق شد همه استان دیر الزور را به کنترل خود درآورد.کنترل دیر الزور منطقه شرق سوریه را به استان الانبار در غرب عراق مرتبط می سازد.

در همین حال ژنرال کیون کیلیا، رئیس ستاد مشترک نیروهای ائتلاف با تایید این خبر، گفت:«حملات هوای و منهدم کردن پل های استراتیژیک داعش کار این گروه در عملیات امداد رسانی بویژه در منطقه الرمادی عراق را با مشکل جدی مواجه خواهد کرد».

نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا از سبتامبر سال 2014 حملات هوایی خود را به شبه نظامیان داعش را در عراق و سوریه آغاز کردند.